В Україні
Дані про залишки кисню в лікарнях збиратимуть через чат боти

Як повідомив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації, в Україні запрацюють чат бот для координації госпіталізації та відкрита дошка вільних місць, електронні направлення на ПЛР-тестування та інші сервіси для протидії поширенню коронавірусу.
Зокрема Мінцифра:
– спрощує процес оперативної госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Міністерство спільно з МОЗ збиратиме дані про наявність місць, госпіталізованих та виписаних пацієнтів, запаси кисню в лікарнях в режимі реального часу через чат боти та дашборди. Інформація відображатиметься для диспетчерів швидких та сімейних лікарів. Завдяки цим інструментам вони будуть розуміти, куди можна направляти пацієнта на госпіталізацію;
– оновлює та вдосконалює мобільний застосунок для контролю самоізоляції «Вдома». Зокрема, люди зможуть вказувати симптоми, які будуть оброблятися Центром громадського здоров’я. Завдяки цьому можна буде розвантажити сімейних лікарів, а також оперативно відстежувати інформацію про погіршення стану здоров’я;
– запроваджує е-направлення на ПЛР-тестування. Наразі е-направлення вже працюють у поліклініках. На черзі – лікарні швидкої допомоги та стаціонарні лікарні. У такий спосіб можемо оперативно відстежувати інформацію щодо результатів тестування та термінів дії тесту;
– розробляє систему впровадження системи QR-кодів, що допомагатиме українцям зрозуміти, чи мали вони контакт з носієм коронавірусної інфекції у громадських місцях. Система QR-кодів потенційно працюватиме у громадських закладах, де епідеміологічно вищий ризик поширення COVID-19.
В Україні
Дітям не продаватимуть лікарські засоби

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів дітям» № 5122.
Доповненням до ст. 21 Закону «Про лікарські засоби» пропонується встановити, що реалізація (відпуск) лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку, забороняється.
В разі виникнення сумніву щодо віку покупця реалізація (відпуск) лікарських засобів здійснюється за умови пред’явлення документа, що засвідчує його вік.
В Україні
Ліцензії у сфері зовнішньоекономічної діяльності переведуть в е-форму

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону щодо лібералізації законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та удосконалення інституту нетарифного регулювання.
«До сьогодні у сфері ліцензування, на жаль, продовжували діяти деякі застарілі процедури. Ініціатива Уряду спрямована на максимальне спрощення процесу ліцензування, економію часу та покращення умов ведення бізнесу. Зокрема, йдеться про зменшення кількості документів, отримання ліцензії в електронній формі, відміну звітів», – зауважив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин.
Проектом передбачається:
– скоротити кількість документів, які подаються на отримання ліцензій на імпорт/експорт товарів та спеціальних ліцензій. Також передбачено можливість подання та отримання ліцензій в електронній формі;
– актуалізувати окремі терміни та процедурні норми ліцензування;
– скасувати застарілі звіти та фінансові санкції за ненадання таких звітів.
В Україні
На 50% підвищать посадові оклади медпрацівників закладів освіти

На сайті Федерації професійних спілок України оприлюднено проект постанови КМУ «Про підвищення посадових окладів медичних працівників закладів освіти», яким передбачається підвищити на 50% посадові оклади медичним працівникам закладів освіти державної та комунальної форми власності, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України, визначених за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298.
«Низький рівень оплати праці медпрацівників у закладах освіти призводить до їх масового звільнення і, як наслідок, заклади освіти втрачають можливість забезпечувати дотримання державних гарантій здобувачам освіти щодо медичного обслуговування учнів, студентів, слухачів особливо у такий складний період, як розповсюдження коронавірусної інфекції», – йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови.
-
В Україні7 днів тому
Як працюватимуть заклади освіти з 24 лютого?
-
В Україні3 дні тому
Який адаптивний карантин запроваджено з 24 лютого?
-
В Україні4 дні тому
Рекомендації школам на період адаптивного карантину
-
Думка експерта4 дні тому
Ще одна «освітня революція» — реформа освіти чи її руйнування?
-
Законодавство2 дні тому
Адаптивний карантин продовжено до 30 квітня 2021 р.
-
В Україні2 дні тому
Закладам передвищої та вищої освіти рекомендовано змішану форму навчання