В Україні
«ДБР має зламати принцип показового правосуддя»
Одне з головних завдань ДБР — зламати принцип впевненості злочинців у показовому правосудді. На цьому директор ДБР Роман Труба наголосив під час виступу на міжнародному семінарі «Транскордонна співпраця щодо протидії кримінальним корупційним правопорушенням у митних органах», що проходив 4–5 червня у Львові.
Звертаючись до учасників семінару, Р. Труба нагадав, що працівники митних органів є однією з категорій правоохоронців, які підслідні ДБР. «Сьогодні в ДБР 81 провадження стосовно працівників Державної митної служби України, 11 особам оголошено про підозру, 4 провадження скеровано до суду», — зазначив він.
Крім того, очільник бюро розповів про декілька прикладів успішних кейсів, пов’язаних з подіями на митницях, що розслідуються в ДБР. «Слідчі бюро затримали начальника митного посту в Житомирській області під час отримання неправомірної вигоди. Та не минуло й тижня, як на тій самій митниці ми взяли виконувача обов’язків начальника. Що ним керувало? Впевненість у показовому правосудді, правосудді для «статистики»: якщо прийшли сюди раз, другий не прийдуть», — додав він.
Окремо директор ДБР наголосив на важливості спільної роботи правоохоронців для виявлення та запобігання корупції, в тому числі і на митниці. «Запорука успішної боротьби з корупцією — це її висвітлення, це комунікація та злагоджена робота всіх правоохоронних органів», — наголосив Роман Труба.
У семінарі також взяв участь виконувач обов’язків директора теруправління ДБР, розташованого в Львові, Віталій Стець. Його виступ стосувався теми повноважень Державного бюро розслідувань щодо протидії кримінальним корупційним правопорушенням у митній справі.
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login