В Україні
Дефіцит фінансування судів може сягнути 10 млрд грн
Голова Державної судової адміністрації України звернувся з листом до Прем’єр-міністра України, в якому інформує про критичну ситуацію з фінансовим забезпеченням діяльності судів та просить врахувати при підготовці змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» додаткові фінансові ресурси для забезпечення функціонування системи судової влади.
Як зазначається в листі, існує тотальний дефіцит видатків на оплату праці понад 25 тисяч працівників апарату судів.
«Наявний розмір фонду оплати праці не покриває передбачені законодавством обов’язкові виплати і забезпечує середньомісячну заробітну плату працівника апарату суду в розмірі 2 100 грн на місяць. У 2019 році середньомісячна заробітна плата працівника апарату суду становила 18 400 гривень», – зауважив Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк.
У судовій системі також склався величезний дефіцит поточних видатків на забезпечення здійснення судочинства, що може призвести до зупинки здійснення правосуддя. Насамперед мова йдеться про поштові відправлення, судові повістки, папір, утримання приміщень, оргтехніки, інформаційних систем, винагорода присяжним, тощо. У порівнянні з минулим роком дефіцит на ці потреби складає понад 830 мільйонів гривень.
Окрім цього, вкрай недостатнім є розмір видатків розвитку, що призводить до заморожування будівництва, ремонту та реконструкції приміщень судів, розпочатих у минулі роки.
Загалом, сума дефіциту видатків для судової системи складає 8 926,8 млн гривень та подальше зволікання з підготовкою і внесенням відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» матиме негативні наслідки і може призвести до фактичного колапсу в судовій системі.
Детальніше ознайомитись з повним текстом листа та додатком до нього.