В Україні
Декларування відновлено: що потрібно знати аби не стати корупціонером
Про особливості подання е-декларацій з урахуванням законодавчих змін та про відповідальність говорили 7 грудня в Києві на семінарі «Подання Е-декларацій за 2021–2022 роки: покрокова інструкція».
Захід було організовано видавництвом «Юридична практика» спільно з генеральним партнером ZP Law office of Zoriana Pelekh для представників державних органів і посадовців, посади яких передбачають зайняття відповідального та особливо відповідального становища, а також представників установ, посади яких мають підвищений корупційний ризик.
Модерувала семінар Зоряна Пелех, засновниця ZP Law office of Zoriana Pelekh, яка відкриваючи роботу семінару зауважила на його просвітницькій меті на підтримку Антикорупційної стратегії України та підвищенні обізнаності щодо правил і повноти заповнення е-декларацій.
«Електронне декларування – це насамперед про відповідальність не тільки перед державою та суспільством, а це відповідальність перед собою і перед близькими, адже ми всі хочемо, віримо, щоб наші діти жили в успішній країні!» — наголосила Зоряна Пелех.
Практичним досвідом та тонкощами декларування з учасниками семінару поділилася Катерина Шевченко, керівник уповноваженого підрозділу з питань запобігання корупції Департаменту поліції особливого призначення «Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють».
За словами спікера у більшості випадків притягнення осіб до відповідальності є недбале відношення до заповнення декларацій.
«Зі свого досвіду скажу, що заповнення декларації це творчий процес» — зауважила Катерина Шевченко.
В ході семінару спікер зупинилася на особливостях заповнення усіх розділів декларацій з урахуванням змін до Закону України «Про запобігання корупції», які набули чинності з 12 жовтня 2023 року, включаючи послідовність подання декларацій та їх строки.
Учасники семінару мали змогу надати уточнюючі запитання щодо особливостей декларування виходячи з конкретних життєвих ситуацій.