В Україні
Декомунізація в Україні майже завершена
Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що роботу з позбавлення України від символів комуністичного тоталітарного минулого майже завершено.
На його переконання, невід’ємним елементом реформ в країні мають бути й ті, які пов’язані з політикою пам’яті. «Досвід інших посткомуністичних країн східної Європи показує, що без подолання спадщини тоталітарного минулого інші реформи не працюють», — сказав В. В’ятрович.
Говорячи про політику декомунізації, очільник УІНП зауважив, що наразі можна говорити про те, що в контексті позбавлення України від символів комуністичного тоталітарного минулого роботу майже завершено. «На жаль, змушений завжди казати «майже», зокрема через Київ. Бо в столиці досі бовваніє пам’ятник Щорсу, на монументі Батьківщини-Матері досі радянський герб, який мав би бути прибраний, ще триває обговорення щодо якихось топонімів, які мають бути перейменовані», — зазначив Володимир В’ятрович.
Він нагадав, що загалом у рамках політики декомунізації в Україні було перейменовано 987 населених пунктів, 52 тисячі топонімів у населених пунктах, а також демонтовано майже 2,5 тисячі пам’ятників, з яких понад 1,5 тисячі — це пам’ятники Леніну. «Україна була, напевно, найбільш ленінізованою країною на мапі світу за кількістю Ленінів на квадратний метр. Більше пам’ятників Леніну було лише на території Росії, але очевидно, що площа РФ в десятки разів більша ніж України», — додав глава Українського інституту національної пам’яті. Водночас він наголосив, що декомунізація — це, в першу чергу, ментальне переосмислення того, чим було комуністичне минуле. «В цьому контексті роботи ще багато», — підсумував він.
Джерело: Юридичний вісник України
You must be logged in to post a comment Login