Connect with us

В Україні

Демократія чи технологія, або Що заховав у своїх питаннях Президент?

Дата публікації:

Ідея проводити опитування громадської думки у день місцевих виборів 25 жовтня з’явилася не сьогодні, а обговорюється вже давно, понад місяць.

Як відомо, ще 4 вересня депутати від «Слуги народу» зуміли домогтися схвалення проекту такого закону профільним комітетом і направити його на розгляд у сесійну залу. Але Рада цей проект так і не розглянула. Хоча за задумом ініціаторів опитування, ЦВК мала його проводити за дорученням уряду. Відомо, що подібна практика існує у багатьох країнах. У нас же не лише опозиція дану ініціативу сприйняла в штики, а й деякі «слуги» були проти. Опоненти президентської ініціативи вважають, що для Банкової це може стати інструментом легалізації ініціатив Зеленського. Хоча у поясненні до законопроекту йшлося, що такі опитування допоможуть краще налагодити діалог влади й суспільства.

Водночас ексзаступник голови ЦВК Андрій Магера у вважає, що «організувати таке опитування не можливо навіть за президентським указом, оскільки він, указ, нічого спільного не матиме із конституційними повноваженнями глави держави. Але все одно без документа нічого не вийде». Хоча й без цього зрозуміло, що насправді опитування, про яке йде мова, не матиме жодного офіційного статусу, про що говорили й самі представники ОПУ, та проводитиметься вона не на виборчих дільницях, а коло них.

Як запевняється, біля виборчих дільниць стоятимуть волонтери з урнами й усі охочі зможуть взяти участь в анонсованому Президентом опитуванні. При цьому голосування має бути суто добровільним і неофіційним.

В експертних колах також заявляють, що таке опитування сумнівне з точки зору законодавства, адже цього не передбачають ні українські закони, ні Конституція. А в Комітеті виборців додають, що проведення опитування у день голосування суперечить ще й Виборчому кодексу. Про те головними у цьому всьому, звісно, є запитання, в яких Президент вбачає суспільний резонанс і невідкладність. На погляд досвідченого і свідомого громадянина два перших питання, що вже озвучені главою держави, під час проведення місцевих виборів є як з юридичної точки зору, так і з точки зору здорового глузду не зовсім, м’яко кажучи, доречними. Щодо першого — то студентська правнича молодь точно знає, що не жорсткість покарання, а його невідворотність вирішує суть справи з корупцією. А от з невідворотністю в нас не складається. Надто багато є прибічників того, щоб залишити корупціонерів у спокої, зокрема й серед деяких суддів КСУ та політиків.

Щодо другого запитання, то треба звернутися до історії українського урядування. Кабмін Ю. Тимошенко свого часу вже вирішував долю «вільної економічної зони для Донбасу». Тоді, як і зараз, йшлося і йдеться про величезні кошти, які точно не дійдуть до бюджету, а значить — до пенсіонера, вчителя, лікаря, службовця, до солдата … оскільки ми вже переживали історію з клондайками щодо «вільних економічних зон». Треба спитати в урядовців, які в 2005-му році приймали рішення про скасування таких «зон», якими збитками для країни і для регіону завершилася та «зона на Донбасі»? Далі Президент питатиме про легалізацію наркотиків, про скорочення кількості депутатів, про роль Будапештського меморандуму в забезпеченні державного суверенітету України. І якщо чесно, то це — наївні речі.

Можливо для нинішньої влади ці питання й несуть певний сенс, а для всіх інших вони є зрозумілими. Хоча наразі Верховна Рада й готує закріпити такий «важливий механізм» як народовладдя на законодавчому рівні, та нинішня ініціатива Президента й не потребує законодавчого визначення. Таку думку висловив, зокрема, голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Андрій Костін. Натомість він вважає, що опитування є елементом політики відкритості Президента, готовності його почути людей з питань, які дійсно турбують суспільство. Отже, почуємо і побачимо, «які цифри будуть на табло», як казав колись класик українського футболу Валерій Лобановський.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Наркоділок, який продавав амфетамін військовослужбовцям, проведе за гратами 9 років

Опубліковано

on

Військова прокуратура Київського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону у Київському апеляційному суді відстояла вирок наркоторгівцю, який торгував амфетаміном серед військових.

Установлено, що упродовж 2-х років 48-річній киянин на власному автомобілі доставляв військовослужбовцям навчального центру «Десна» психотропну речовину амфетамін в особливо великих розмірах. Восени 2018 року, під час чергової спроби передати «товар», наркодилера затримано у ході спільної операції військової прокуратури Київського гарнізону, ГУ СБ України у м. Києві та Київській області, а також СУ ГУ Національної поліції у Київській області.

У ході санкціонованого судом обшуку автомобіля затриманого вилучено майже 100 г амфетаміну, яку останній придбав, зберігав та перевозив з метою збуту.

Дарницький районний суд м. Києва суд призначив обвинуваченому покарання у вигляді 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

03.12.2020 на судовому засіданні військовою прокуратурою Київського гарнізону  Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону доведено необґрунтованість апеляційної скарги сторони захисту, яка вважала, обвинуваченого невинуватим, а призначене йому покарання занадто суворим.

Прийнявши до уваги беззаперечні докази сторони обвинувачення, Київський апеляційний суд залишив скаргу без задоволення, а вирок суду першої інстанції – без змін.

Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

Читати далі

В Україні

Державна статистична інформація доступна у мобільному додатку від Держстату

Опубліковано

on

Державна служба статистики розробила мобільний додаток Статистика в смартфоні.

Додаток двомовний (українська та англійська), має зручний інтерфейс і надає можливість оперативно отримувати офіційну державну статистичну інформацію з наборів даних Держстату, розміщених на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (наразі доступна інформація з 2015 р.).

Офіційна державна статистична інформація згрупована за темами (галузями статистики) – ВВП, населення, ринок праці, ціни, промисловість, сільське господарство, будівництво, транспорт, торгівля та інші, які відображаються в головному меню. Простий інтерфейс дозволяє швидко візуалізувати обрану інформацію.

Додаток працює на ОС Android і безкоштовно доступний для завантаження за посиланням.

Читати далі

В Україні

Заклади охорони здоров’я неефективно використовують бюджетні кошти – Мінфін

Опубліковано

on

За оперативними даними, станом на 1 жовтня 2020 р. залишки коштів на рахунках 2220 закладів охорони здоров’я, які надають послуги за програмою медичних гарантій, становлять понад 10 млрд грн, що може свідчити про неефективне використання ними бюджетних коштів.

В 4 медзакладах залишки на рахунках перевищували 100 млн гривень.

В 14 закладах залишки на рахунках становили від 50 до 100 млн грн.

Майже половина закладів охорони здоров’я (1012 закладів) мали залишки коштів на рахунках у розмірі від 1 до 10 млн грн. Загальна сума залишків на рахунках цих закладів становила 3 795,7 млн грн.

«Мінфін закликає до максимально ефективного використання коштів. Кожна гривня бюджетних коштів має працювати в інтересах громадян у максимально ефективний спосіб. Враховуючи заплановане збільшення бюджетних видатків на сферу охорони здоров’я до 5% ВВП до 2023 року, Міністерство фінансів очікує від всіх розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у сфері охорони здоров’я, щоб вони максимально ефективно використовували кожну гривню коштів платників податків. Пацієнти мають знати, що держава про них піклується», – наголосив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Водночас Міністерством охорони здоров’я не використовуються кошти, які знаходяться на рахунках відомства станом на 1 грудня 2020 р. – 20,9 млрд гривень, що свідчить про неефективне використання ними бюджетних коштів.

Ознайомитися з детальною інформацією про залишки коштів на рахунках медичних закладів можна за посиланням.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram