В Україні
Депутатський та судовий наступ на антикорупційні органи триває
Велика палата КСУ 8 жовтня на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження розглядала справу за конституційним поданням 47 народних депутатів щодо відповідності Конституції (конституційності) окремих положень законів «Про запобігання корупції», «Про прокуратуру», «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про Державне бюро розслідувань», «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», КК України та ЦПК.
На судовому засіданні були присутні учасники конституційного провадження, а саме представник суб’єкта права на конституційне подання, народний депутат Григорій Мамка, постійний представник Верховної Ради України в Конституційному Суді України Ольга Совгиря та представник Президента в КСУ Федір Веніславський, а також залучені учасники конституційного провадження – керівник департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду Расім Бабанли, перший заступник Генерального прокурора Роман Говда, а також представники низки інших правоохоронних і антикорупційних органів.
Під час пленарного засідання було розглянуто клопотання постійного представника Верховної Ради України в КСУ Ольги Совгирі щодо залучення учасника конституційного провадження народного депутата України Анастасії Радіної, яке Судом задоволене. А представник Президента України у Конституційному Суді Федір Веніславський зробив заяви про відвід суддів Конституційного Суду Ірини Завгородньої, Володимира Мойсика, Ігоря Сліденка та Олександра Тупицького від розгляду цієї справи. За результатами їх розгляду суд відмовив у задоволені відводу суддів Ірини Завгородньої, Володимира Мойсика та Ігоря Сліденка. Заява про відвід судді Олександра Тупицького не розглядалася у зв’язку з його відсутністю. Відтак Суд оголосив перерву у пленарному засіданні для вирішення зазначеного питання.
Джерело: Юридичний вісник України