Connect with us

В Україні

Депутати від партії «Слуга народу» пропонують впровадити зміни порядку самоврядування в столиці і вибрати мера Києва до 8 грудня

Нардепами від партії «Слуга народу» були запропоновані зміни, які передбачають регулювання питань, пов’язаних з правовим статусом столиці України. Разом з цією пропозицією, надійшли і такі, які стосуються питань, пов’язаних з самоврядуванням в місті Києві. Вищевикладене знайшло своє відображення у відповідному проекті Закону, зареєстрованому під номером 2143 в стінах Верховної Ради України 13 вересня 2019 року. На думку народних обранців, зміни повинні бути відображені в новій редакції Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ».

Запропоновано утворити райони, які будуть розташовуватися на території столиці України – міста Києва. Статус цих районів має бути визначений як адміністративно-територіальні одиниці, які будуть такими, які входять в систему адміністративно-територіального устрою країни. Обов’язки щодо внесення пропозицій, пов’язаних з визначенням меж районів будуть покладені на Київську міську раду. Затверджуватися територіальні кордони будуть в Кабінеті міністрів України.

Норми проекту Закону №2143 припускають покласти повноваження з реалізації виконавчої влади в столиці України на Київську міську державну адміністрацію. Положеннями законопроекту також запропоновано доручити місцеве самоврядування територіальній громаді. Свої повноваження територіальна громада зможе здійснювати самостійно або ж через Київську міську раду, районні ради столиці України і виконавчі органи.

Що ще відображено в законопроекті

Запропоновані норми в законопроекті №2143 містять зміни в системі місцевого самоврядування столиці України. Зокрема така система буде складатися з:

  1. Територіальної громади столиці України.
  2. Голови (очільника) Київської міської ради.
  3. Безпосередньо Київської міськради.
  4. Київська міська рада зможе здійснювати свої повноваження і через свої виконавчі органи, що також є частиною системи місцевого самоврядування.
  5. Районні ради столиці та виконавчі органи.
  6. Органи, що забезпечують самоорганізацію населення, що проживає на території функціонування таких органів.

Законопроектом передбачається особливість реалізації місцевого самоврядування на території столиці України міста Києва. Зокрема в законопроекті передбачено розділ повноважень органів місцевого самоврядування між міським та районними радами міста Київ.

Положеннями законопроекту № 2143 визначаються і терміни проведення ліквідації районних адміністрацій і реорганізації КМДА. Обов’язок щодо проведення процедури ліквідації та реорганізації покласти на Уряд. Терміни на виконання цих процедур обмежити 6-ма місяцями від дати вступу в законну силу даного законопроекту. Передбачається також визначити дату проведення позачергових виборів голови та депутатів Київської міської ради. Намічена законопроектом дата – 08 грудня 2019 року (неділя). Проведення цих позачергових виборів реалізувати відповідно до порядку, визначеному в Законі України «Про місцеві вибори». Також зазначається враховувати прописані в оновленій редакції Закону «Про столицю» особливості проведення виборів.

У разі, якщо закон про зміни в адміністративно-територіальний устрій України буде прийнятий, Центральній виборчій комісії буде доручено організацію та призначення проведення перших виборів до районних рад м. Київ. Уряду ж в свою чергу належить забезпечити фінансову частину проведення таких виборів.

В Україні

Іноземці зможуть отримати комплексні послуги у столичних ЦНАП

Тепер столичні Центри надання адміністративних послуг надаватимуть комплексні послуги іноземцям.

«Київ – столиця, яка максимально залучає інвесторів до співпраці у всіх сферах діяльності міста. Одним із напрямів цієї роботи є спрощення процедури легалізації проживання та працевлаштування іноземців. Наразі оформити посвідку на тимчасове проживання в Україні можна у міському Центрі надання адміністративних послуг (вул. Дніпровська набережна 19-Б) та ЦНАП Печерської РДА (вул. М. Омеляновича-Павленка, 15). Також після отримання посвідки іноземці, у разі необхідності, зможуть зареєструвати у ЦНАП своє місце проживання та отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства», – зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

У найближчий час процедуру оформлення біометричних документів для іноземців планують запровадити у всіх районних ЦНАПах м. Києва.

Читати далі

В Україні

60 прокурорів розслідуватимуть злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту на окупованих територіях

У прокуратурах Донецької і Луганської областей створені управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Новостворені управління здійснюватимуть процесуальне керівництво та контроль за розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо злочинів проти основ національної безпеки України, громадської безпеки, миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку, недоторканності державних кордонів та інші злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту на тимчасово окупованих територіях Донбасу або пов’язані зі збройною агресією Російської Федерації проти України. До їх складу увійшли 60 прокурорів.

За інформацією Офісу Генерального прокурора, прокурори обласних і місцевих прокуратур в Донецькій і Луганській областях здійснюватимуть процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у понад 10,5 тисяч кримінальних проваджень даної категорії. Регіональні підрозділи також тісно співпрацюватимуть з громадськими правозахисними організаціями та координуватимуть роботу правоохоронних органів у Донецькій та Луганській областях на цьому напрямку.

Читати далі

В Україні

Оперативний «Зворотній зв’язок» для платників податків від ДПС

Активовано новий комунікаційний сервіс ЗІР – «Зворотній зв’язок»,  за допомогою якої платники податків зможуть оперативно отримати на електронні адреси від Контакт-центру ДПС відповіді на запитання щодо оподаткування.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) – це сервіс, який надає можливість платникам податків мінімізувати витрати часу на отримання інформації і самостійно ознайомитись із:

  • відповідями на запитання щодо оподаткування, єдиного внеску, норм законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, і з якими платники податків звертаються до Контакт-центру ДПС;
  • нормативно-правовими документами та останніми змінами в законодавстві;
  • діючими ставками податків та зборів, податковим календарем;
  • актуальними питаннями щодо отримання електронних довірчих послуг тощо.

Скористатись новою функцією ЗІР можна за посиланням.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.