Connect with us

В Україні

До 150 000 грн – підтримка трудовим мігрантам на відкриття або розвиток бізнесу

Опубліковано

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону щодо запровадження системи стимулюючих заходів для громадян, які працювали за кордоном та повернулися в Україну, спрямованих на підтримку їх підприємницької діяльності.

«Така підтримка від держави спрямована на те, щоб люди залишались в Україні та мали можливість відкривати або розвивати свій бізнес», – зауважив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Право на отримання допомоги матиме громадянин України, який провадив оплачувану діяльність за кордоном більше 1 року. Передбачається, що її розмір складатиме до 150 тис. грн.

Одна з умов підтримки – розмір державної допомоги має бути пропорційним розміру інвестицій від заявника. Тобто, учасник підтримки має інвестувати і власні кошти, зароблені за кордоном.

Передбачено, що фінансування програми для економічної реінтеграції трудових мігрантів залежить від їх страхового стажу. Так, громадянам України, які мають страховий стаж понад 10 років зможуть отримати одноразову допомогу на безповоротній основі за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Водночас громадяни, які мають менший страховий стаж, зможуть отримати допомогу у формі безвідсоткової державної позики, яку повертатимуть протягом 5 років.

Учасники програми також зможуть отримати безоплатні консультації з питань організації підприємницької діяльності та пройти профільний курс по створенню бізнес-плану.

Механізм та умови надання підтримки затвердить уряд.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.