Connect with us

В Україні

До сервісу формування документів з QR-кодом нотаріусів підключатимуть поетапно

Опубліковано

Міністерство юстиції у своєму листі «Щодо формування та проведення перевірки нотаріального документа з QR-кодом» нагадало, що 29 грудня 2021 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1444 «Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо поетапного запровадження Єдиної державної електронної системи е-нотаріату», якою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо поетапного запровадження Єдиної державної електронної системи е-нотаріату.

В рамках реалізації масштабного проекту щодо запровадження Системи е-нотаріату 1 липня 2022 р. Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 745 «Про затвердження Правил формування та проведення перевірки нотаріального документа з електронним ідентифікатором».

Зазначені Правила визначають процедуру формування в Системі е-нотаріату нотаріального документа з електронним ідентифікатором (QR-кодом), а також процедуру проведення його перевірки нотаріусами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими заінтересованими особами.

Читайте також: У справі за позовом особи, яка відмовилася від прийняття спадщини на користь спадкоємця за законом, про визнання відмови недійсною відповідачем є спадкоємець, а не нотаріус

Відповідно до п. 6 Правил формування нотаріального документа з QR-кодом може здійснювати нотаріус, який відповідно до законодавства отримав доступ до Системи е-нотаріату.

Доступ до сервісу формування нотаріальних документів з QR-кодом у складі Системи е-нотаріату надається державним підприємством «Національні інформаційні системи» нотаріусам, які вже мають доступ до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, на підставі діючих договорів з такими нотаріусами без необхідності додаткового їх звернення до технічного адміністратора.

Підключення нотаріусів до сервісу формування нотаріальних документів з QR-кодом у складі Системи е-нотаріату буде проходити поетапно, в режимі дослідної експлуатації.

Початок функціонування сервісу формування нотаріальних документів з QR-кодом у складі Системи е-нотаріату, до якого наразі будуть підключені лише нотаріуси, що здійснюють приватну нотаріальну діяльність та працюють в державних нотаріальних конторах по Київському міському нотаріальному округу, заплановано з 26 жовтня 2022 р., але не раніше дати оприлюднення на офіційному веб-сайті ДП «НАІС» повідомлення про початок функціонування сервісу формування нотаріальних документів з QR-кодом у складі Системи е-нотаріату.

Отже, до сервісу формування нотаріальних документів з QR-кодом у складі Системи е-нотаріату буде підключено всіх діючих державних та приватних нотаріусів відповідного нотаріального округу.

Читайте також: Виконання повноважень нотаріуса або держреєстратора за законодавством держави-агресора призведе до кримінального покарання

Наказом Міністерства юстиції України від 22 липня 2022 р. № 3081/5 затверджено Перелік нотаріальних документів, які формуються з електронним ідентифікатором.

При вчиненні нотаріальних дій нотаріуси, які отримали доступ до сервісу формування нотаріальних документів з QR-кодом у складі Системи е-нотаріату, зобов’язані формувати та накладати QR-коди на всі нотаріальні документи, визначені Переліком, незалежно від того, чи викладається такий документ на спеціальних бланках нотаріальних документів, чи на білих аркушах паперу з нанесеними на них за допомогою комп’ютерної техніки реквізитами нотаріуса (у випадках, визначених законодавством).

Інструкція до сервісу формування нотаріальних документів з QR-кодом у складі Системи е-нотаріату розміщена на офіційному веб-сайті ДП «НАІС» та доступна за посиланням.

Формування та проведення перевірки нотаріального документа з QR-кодом здійснюється безоплатно.

Окрім того, відсутність можливості з будь-яких причин перевірити QR-код або відмова особи, щодо якої вчинено нотаріальну дію, у наданні згоди на надання електронної копії нотаріального документа заінтересованій особі не впливає на чинність нотаріального документа та не може бути підставою для відмови у його прийнятті.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.