Connect with us

В Україні

Допоможе USAID

Зруйноване агресором приміщення Бородянського райсуду Київщини буде відновлене вже найближчим часом.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) допоможе відновити приміщення Бородянського районного суду Київської області, зруйноване в перші дні розв’язаної росією проти України повномасштабної війни. Зазначимо, що двоповерхова будівля суду була повністю зруйнована внаслідок декількох ворожих атак і на її місці тепер побудують нову. Термін реалізації проєкту – 1,5–2 роки. USAID фінансуватиме та контролюватиме весь процес – від розробки проектно-кошторисної документації до здачі об’єкту в експлуатацію. Реконструкцію будівлі планують розпочати згідно дизайн-проекту вже наприкінці літа цього року. Наразі ж Бородянський районний суд працює у тимчасовому непристосованому до потреб відвідувачів приміщенні. Це три невеликі кімнати, де немає належних умов для роботи суддів і працівників апарату суду.

Читайте також: Звіти по проектах економічного і соціального розвитку, що отримують міжнародну фінансову підтримку, подаватимуть в е-формі

Слід вказати, що реконструкція – це пілотний проект, який реалізується в межах Програми USAID «Справедливість для всіх». Його мета – сприяти відновленню роботи постраждалих від обстрілів або зруйнованих приміщень судів на звільнених від окупації територіях України задля забезпечення належного доступу громадян до правосуддя. Протокол про співпрацю по реконструкції приміщення підписали голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, тимчасово виконуючий обов’язки голови Державної судової адміністрації України Максим Пампура та керівник Програми USAID «Справедливість для всіх» Девід Вон. «Хочу подякувати нашим американським партнерам із USAID, які проявили ініціативу в питанні відновлення приміщення суду. Символічно, що це відбувається в Бородянці, місті, яке було на передовій нашого опору окупантам. Покладаємо великі надії, що цей пілотний проект матиме продовження. Саме Бородянка є містом, з якого розпочинається відновлення не тільки суду, а й цивільної інфраструктури та всієї деокупованої території України», – зазначив голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик.

Як зазначив у свою чергу голова Київської ОВА Руслан Кравченко, Бородянська громада – одна з найбільш зруйнованих окупантами. Повністю або частково тут було знищено понад 2,2 тисяч об’єктів. «У Бородянці російські війська вщент зруйнували всю центральну частину міста. Це – житлові будинки, школи та дитсадки, а також адмінбудівлі прокуратури, суду, поліції. На сьогодні чимало робіт з відновлення тривають. Але відбудова міста потребує колосальних коштів. Збитки оцінюються в десятки мільйонів доларів США. Вдячний нашим партнерам з USAID, які погодилися відновити приміщення суду. Це – одна зі складових проекту комплексної відбудови Бородянки. Ми не лише повертаємо людей до відновлених осель, а й забезпечуємо їх необхідними послугами», – додав Руслан Кравченко. Очільник КОВА також запевнив, що всі процеси з відновлення будуть прозорими та публічними.

«USAID вважає вкрай важливим належне надання послуг правосуддя громадянам, зокрема в звільнених Збройними Силами України регіонах, які потребують відновлення після окупації. Забезпечення безперервності роботи судів зміцнює верховенство права та демократію в країні, що сприяє її інтеграції до ЄС», – зазначив керівник програм розвитку демократії Офісу демократії і врядування USAID в Україні Олександр Піскун, подякувавши Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, Вищій раді правосуддя, Державній судовій адміністрації та Київській обласній військовій адміністрації за співпрацю і підтримку цієї важливої ініціативи.

Читайте також: Додаткова грошова допомога від ООН особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

Він також висловив сподівання, що Президент і уряд України приділятимуть особливу увагу забезпеченню сталості цього та подальших подібних проектів при ухваленні рішень про оптимізацію мережі судів. Уточнимо, що площа нової будівлі становитиме до 2 тис. кв. метрів і буде обладнана відповідно до сучасних будівельних норм та міжнародних стандартів. У ній будуть дружні до відвідувачів вільні зони, просторі зали судових засідань, відповідні офісні приміщеннями для працівників суду, спеціальні кімнати для потерпілих і свідків, адвокатів та преси, забезпечено доступ до приміщення для маломобільних відвідувачів. Також тут буде облаштовано сучасне комфортне укриття. «Сьогодні ми виводимо підтримку судовій владі в Україні на якісно новий рівень. Реконструйована будівля суду в Бородянці встановить новий стандарт приміщення суду, забезпечивши суддів і працівників апарату всіма необхідними засобами та обладнанням для справедливого та ефективного розгляду справ і створивши простір, який відповідатиме потребам користувачів суду», – додав керівник Програми USAID «Справедливість для всіх» Девід Вон.

«Переконаний, що нова будівля суду, на місці повністю знищеного суду в місті Бородянка, стане взірцем не лише через досконалі архітектурні рішення, а й символом незламного українського правосуддя, як тамтешній керамічний півник, який дивом уцілів тримаючись за шафу зруйнованого будинку в Бородянці. Впевнений, що інноваційне матеріально-технічне забезпечення судових процесів, створення комфортних робочих умов для суддів, працівників апарату суду та всіх відвідувачів судової установи, стане взірцем доступності правосуддя для кожної особи в Україні», – резюмував Максим Пампура.

Учасники заходу відвідали приміщення, де тимчасово розміщується суд, а також оглянули знищену військами росії будівлю.

Підготувала Дарина Остапенко,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.