В Україні
Довіра українців до церкви падає
За останній рік рівень довіри до Збройних сил зріс на чверть, а до церкви – знизився.
Як свідчать дані соціологів, довіра українців до церкви падає, а до ЗСУ, силових структур та засобів масової інформації зростає. Зокрема, за останній рік (між груднем 2021 і груднем 2022 років) рівень довіри до Збройних сил України зріс із 72% до 96% відповідно. Такі дані всеукраїнського опитування оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).
Читайте також: Діяльність російської православної церкви заборонять
Окрім того, соціологи відзначають, що високою залишається також довіра до Президента України і волонтерів. При цьому вказується, що в грудні 2021 року 27% українців довіряли Президенту (і баланс був від’ємним мінус 23%, тобто було більше тих, хто не довіряв, ніж довіряв), проте за рік показник довіри зріс до 84%, до волонтерів довіра зросла з 68 до 84 відсотків. У той же час, за даними опитування, помітно зменшилася довіра до церкви: частка тих, хто їй довіряє, знизилася з 51 до 44%. При цьому до українських ЗМІ за останній рік довіра збільшилася з 32% до 57% (баланс зріс із -7 до +43%). А довіра до російських ЗМІ й раніше була відсутньою, тому наразі ця відсутність стала ще більш виразною – з 3 до 1% стало ще менше тих, хто довіряє.
Відзначимо, що є значне підвищення довіри до СБУ – вона зросла з 29 до 63% та Національної поліції – з 30% до 58%. Також значно покращилося сприйняття діяльності уряду та Верховної Ради. Довіра до уряду зросла з 14 до 52%. «У випадку парламенту хоча загалом показники довіри не є високими, але також має місце значне відчуття збільшення – з 11 до 35%, а баланс зріс з мінус 56% до плюс 2%», – йдеться в дослідженні.
Читайте також: Підлеглість релігійних організацій державі-агресору виявлятимуть за релігієзнавчою експертизою
У КМІС також додали, що в грудні 2022 року до переліку додали діяльність прокурорів та судів. «Як виявилося, це єдині українські інституції, які мають негативний баланс довіри–недовіри і до яких українці ставляться найбільш критично. Так, судам довіряють 25 відсотків, не довіряють 34 (решта не мають визначеного ставлення) (баланс становить мінус 9%). Прокурорам довіряють 21%, не довіряють – 32 (баланс становить мінус 11 відсотків)», – зазначили в КМІС.
Джерело: Юридичний вісник України