В Україні
Диплом шрифтом Брайля зможуть отримувати особи з порушеннями зору
Міністерство освіти і науки України опублікувало для громадського обговорення проект «Порядку замовлення, виготовлення, видачі та обліку документів про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка».
«Тривалий час ми отримуємо зауваження від закладів про те, що у чинному Порядку не враховано багатьох ситуацій, які реально відбуваються на практиці. Найбільше з них стосуються замовлення дублікатів для випускників профтехів, які було ліквідовано і не мають правонаступників. У проекті документа ми виписали різні моделі, врахували запити громадян, які зверталися до нас за роз’ясненнями», – повідомила генеральна директорка директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.
Так, у випадку, коли заклад припинив діяльність, за виготовленням дубліката заявник має звернутися до його правонаступника. Якщо такого не визначено, або заклад не було переміщено з тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, –в місцеве управління освіти. Воно має визначити профтех, який створить замовлення на дублікат в Єдиній державній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Після цього особа зможе отримати документ впродовж 20 днів.
Для осіб з порушеннями зору закладено можливість отримати диплом або його дублікат шрифтом Брайля. Там вказуватимуть назву закладу, дату видачі, серію та номер диплома, назву здобутої професії. Для отримання такого документа достатньо подати до закладу, де проходило навчання, відповідну заяву.
Окремо у Порядку перелічені обставини, за яких заклад має анулювати інформацію про учня в ЄДЕБО:
- учень не склав державну кваліфікаційну атестацію;
- випускник не забрав диплом впродовж року;
- учень не отримав диплом закладу, у якому відбулась реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення) або він був ліквідований;
- набрало законної сили рішення суду про анулювання диплома;
- до моменту внесення відомостей про видачу документа виявлено помилку в інформації, що відтворюється;
- інформацію про видачу диплома внесено помилково.
Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 30 вересня 2020 р. на електронну адресу [email protected].