Connect with us

В Україні

Дистанційна зайнятість: хто може перейти на віддалену роботу?

Дата публікації:

Як відомо, 4 лютого Верховна Рада затвердила закон, який регулює дистанційну зайнятість українців. У зв’язку з цим експерти відповіли на деякі питання, які можуть виникнути у віддалених працівників або тих, хто хоче перейти на дистанційку.

У чому різниця між віддаленою і надомною роботою? Цим законом Верховна Рада впроваджує поділ дистанційної зайнятості на віддалену роботу, коли співробітник може працювати з будь-якої точки світу, і надомну роботу, коли робочі обов’язки співробітник виконує вдома або в іншому заздалегідь зазначеному приміщенні. При надомній роботі робоче місце фахівця — фіксоване й не може переноситися без узгодження з начальством.

Дистанційка — це обов’язково гнучкий графік. За дистанційної зайнятості навіть надання гнучкого графіка варто обговорювати з начальством. Роботодавцю та працівнику треба домовитися про те, в який час працівник обов’язково повинен бути на зв’язку, час, протягом якого він сам визначає періоди роботи (в рамках встановленої тривалості робочого часу), час на відпочинок і приймання їжі.

Про те, чиї робочі інструменти використовуються під час роботи, роботодавець і працівник домовляються заздалегідь. Роботодавець може забезпечувати працівників усім необхідним обладнанням або відшкодувати витрати на обслуговування власних пристроїв. Також співробітник може взяти на себе повну матеріальну відповідальність (це закріплюється в трудовому договорі). При цьому, якщо роботодавець надає обладнання, він зобов’язаний дати працівнику рекомендації по роботі з ним, провести інструктаж.

За новим законом співробітник може звернутися до роботодавця з вимогою перевести його на дистанційний вид зайнятості в разі:

 • необхідності самоізоляції (у період пандемії), в період військових дій, стихійних або техногенних катастроф;
 • вагітності або якщо в людини є дитина до 3 років чи дитина-інвалід;
 • загрози фізичному та психічному здоров’ю, якщо на робочому місці співробітника піддають насильству, дискримінації, сексуальним домаганням (в цьому разі працівникові потрібно довести правдивість заяви).

Якщо ж організувати роботу дистанційно неможливо або вимоги співробітника не обґрунтовані одним з цих пунктів, роботодавець має право відмовити в дистанційці.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Визначити статус олігархів пропонує Президент

Опубліковано

on

Президент України Володимир Зеленський запропонував Раді нацбезпеки та Офісу Глави держави у співпраці з Антимонопольним комітетом розробити новий законопроект щодо олігархів.

«Такого в нас в Україні не було. Вважаю, що сьогодні це один з пріоритетів – розробити фундаментальний законопроект про статус олігарха в нашій країні: що буде з такими людьми, які будуть впроваджуватися санкції, як олігархи будуть перетворюватися на бізнесменів. Тому що ми підтримуємо великий бізнес, будь-який бізнес в Україні. А вплив олігархів на Україну – на вибори, на економіку, на закони, на Верховну Раду – цього допустити більше не можна», – прокоментував В. Зеленський.

Читати далі

В Україні

Нотаріально посвідчений договір про відшкодування шкоди в разі ДТП убезпечить від проблем

Опубліковано

on

Нотаріальна палата України підготувала інфографіку про переваги укладення та нотаріального посвідчення договору про відшкодування шкоди в разі ДТП.

Підставою укладання договору є ст. 1187 ЦК України.

Шкода, завдана транспортним засобом як джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка володіє цим транспортним засобом. Порядок відшкодування матеріальної та моральної шкоди може бути врегульовано шляхом укладення договору про відшкодування шкоди. Нотаріальне посвідчення договору убезпечує сторони від різноманітних проблем.

Договір може містити таку інформацію:

 • ПІБ, РНОКПП, місце проживання сторін;
 • час та місце ДТП;
 • розмір матеріальної шкоди, завданої власнику транспортного засобу, визначеної за згодою сторін;
 • домовленість про порядок виплати матеріальної шкоди;
 • відомості про відсутність претензій між сторонами за завдану матеріальну шкоду за наслідками ДТП.

Документи, необхідні для оформлення договору:

 • паспорти та РНОКПП сторін;
 • згода другого з подружжя (у разі, якщо постраждалий ТЗ перебуває у спільній власності подружжя).

Переваги укладання та нотаріального посвідчення договору:

 • економія часу та коштів;
 • фіксація відсутності претензій сторін одна до одної;
 • можливе відстрочення чи розстрочення платежу, стягнення грошової компенсації за виконавчим написом нотаріуса – без судового розгляду;
 • гарантія дійсності договору, повна перевірка документів нотаріусом;
 • роз’яснення нотаріусом прав та обов’язків сторін договору;
 • згода чоловік/дружини, що є співвласником;
 • у разі втрати договору – можливо отримати дублікат.
Читати далі

В Україні

Залучених до ЗНО освітян вакцинуватимуть від COVID-19 у першу чергу

Опубліковано

on

Працівників освіти, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2021 р., за їхнім бажанням, щеплюватимуть вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech.

«Проведення зовнішнього незалежного оцінювання з дотриманням заходів безпеки є важливим та необхідним етапом для початку вступної кампанії 2021 року. Дякую своїм колегам з Міністерства охорони здоров’я за те, що підтримали позицію щодо першочергової вакцинації освітян та працівників, які залучені до проведення ЗНО. Хочу наголосити, що вакцинування відбуватиметься добровільно. Наше основне завдання – організація безпечних умов для проходження тестування», – прокоментував Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зазначається, що працівники освіти, які залучені до ЗНО та мають бажання вакцинуватися, можуть звертатися до структурних підрозділів з питань освіти обласних державних адміністрацій, а вони, у свою чергу, узагальнять списки та передадуть їх регіональним координаторам з вакцинації для подальшого детального планування.

Через 28 днів після щеплення першою дозою працівників сфери освіти, які матимуть бажання щеплюватися, вакцинують другою дозою з тієї ж партії вакцин CoronaVac, тобто за кожною особою, щепленою першою дозою, буде зарезервована друга доза із цієї ж партії.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram