Connect with us

В Україні

Феномен «Слуги народу»: від криворізького 95-го кварталу до парламентської зали

Спочатку було смішно. Коли, починаючи з 2003 року, вітчизняні ТБ-канали виборювали право на показ шоу-проектів і розважальних програм студії «Квартал-95». Тоді про цей криворізький квартал мало хто знав. Тепер про це знають в Адміністрації (Офісі) Президента, у Верховній Раді та у Вестмінстерській парламентській залі. І нині вже не до сміху.

Парламент оновився на 80%, його середній вік складає 41 рік; в Раді почали дотримуватися вимоги гендерної рівності, адже жінки становлять майже 20%, тоді, як у попередньому всього 12% народних обранців. Нові депутати вирішили пройти швидкий курс пізнання парламентських тонкощів. Хоча наразі практично ніхто вже не пам’ятає приклади цивілізованої передачі влади в нашій країні. У всіх випадках змін влада в державі починає обриватися. Коректній передачі заважують особисті амбіції можновладців. А відсутність закріпленої законом процедури передачі влади породжує проблеми, адже новий Президент та, безумовно, і новий парламент, починають із помилок. Хоча з точки зору використання психології впливу все робиться вірно. Президент України Володимир Зеленський має намір зобов’язати кожного депутата підписати меморандум про співпрацю. У цьому документі будуть зазначені й певні наслідки того, що буде, якщо хтось із «слуг народу» або членів команди візьме хабар або буде спійманий на корупційних діяннях. Депутат автоматично має готуватися до «посадки», тобто відправки в зону, позбавлення недоторканності, а також має відшкодувати весь моральний і матеріальний збиток, нанесений партії своїми діяннями. Вперше в історії України лідер використовує психологічний закон особистого прикладу, адже парламентарій, підписуючи такий жорсткий документ, зобов’язується виконувати всі покладені на нього завдання, зобов’язується перед Президентом, партією і Народом України, що в жодному разі, і ні за яких обставин не буде займатися корупційними діяннями. Крім цього, глава партії «Слуга народу» Д. Разумков анонсував проект закону про позбавлення депутатського мандата за прогули.

У той же час сьогодні має йтися про правила пристойності та гарантії безпеки, чого очікує суспільство. Ментальність тих, хто йде, і тих, хто приходить, є надто різною. Тому виникає небезпека приниження країни, інститутів президентства та парламенту, адже процедура переходу влади має гарантувати своєчасне отримання переможцем того обсягу офіційної інформації, що стосується питань безпеки, легітимності, наступності влади.

Очевидною є й некоректна поведінка екс-президента, який вже йдучи з посади проводив численні кадрові призначення, що спричинило виникнення кон’юнктури в оточенні нового Президента та підштовхнули команду «Сили права» до підготовки проекту Закону «Про порядок передачі влади при зміні Президента України». Безумовно, що така процедура має включати допуск до державної таємниці, а ще проведення офіційних консультацій з керівниками всіх 94-х державних інституцій. Проте вона виключає вказівки на кшталт проведення перевірок на Криворізькому меткомбінаті, неофіційні консультації з учасниками інших партій та рухів тощо.

Монокоаліція у Верховній Раді виникла вперше. І завдання команди «Слуги народу» — злам системи влади, що дісталася від попередників і побудова на цьому фундаменті нової системи — таки має шанс. Питання лише в тому, наскількі в цієї команди є потрібні правові інструменти та позитивний вплив на суспільство, а ще бажання й досвід. У будь-якому разі посилання на те, що цьому, можливо, заважав парламент і Кабмін звучатимуть невиправданими, бо вперше правляча партія отримує необмежений карт-бланш від українців. Монокоаліція для сьогоднішньої ситуації нагадує Вестмінстерську модель владарювання, яка виправдала себе в багатьох державах англо-саксонській системи права. Проте в цих державах було відсутне «державне рейдерство», яке набуло в нас національного масштабу, починаючи від реєстраторів, їх прикриття й до банків, які малюють непомірні борги та колекторів, які прибирають до рук нерухомість. Та, як видається, в 95-му криворізькому кварталі про це знали ще до початку політичної діяльності. Тому очищення влади може відбутися швидко й не так болісно. Головне, щоб це було нашим спільним бажанням.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Іноземці зможуть отримати комплексні послуги у столичних ЦНАП

Тепер столичні Центри надання адміністративних послуг надаватимуть комплексні послуги іноземцям.

«Київ – столиця, яка максимально залучає інвесторів до співпраці у всіх сферах діяльності міста. Одним із напрямів цієї роботи є спрощення процедури легалізації проживання та працевлаштування іноземців. Наразі оформити посвідку на тимчасове проживання в Україні можна у міському Центрі надання адміністративних послуг (вул. Дніпровська набережна 19-Б) та ЦНАП Печерської РДА (вул. М. Омеляновича-Павленка, 15). Також після отримання посвідки іноземці, у разі необхідності, зможуть зареєструвати у ЦНАП своє місце проживання та отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства», – зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

У найближчий час процедуру оформлення біометричних документів для іноземців планують запровадити у всіх районних ЦНАПах м. Києва.

Читати далі

В Україні

60 прокурорів розслідуватимуть злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту на окупованих територіях

У прокуратурах Донецької і Луганської областей створені управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту.

Новостворені управління здійснюватимуть процесуальне керівництво та контроль за розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо злочинів проти основ національної безпеки України, громадської безпеки, миру, безпеки людства і міжнародного правопорядку, недоторканності державних кордонів та інші злочини, вчинені в умовах збройного конфлікту на тимчасово окупованих територіях Донбасу або пов’язані зі збройною агресією Російської Федерації проти України. До їх складу увійшли 60 прокурорів.

За інформацією Офісу Генерального прокурора, прокурори обласних і місцевих прокуратур в Донецькій і Луганській областях здійснюватимуть процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у понад 10,5 тисяч кримінальних проваджень даної категорії. Регіональні підрозділи також тісно співпрацюватимуть з громадськими правозахисними організаціями та координуватимуть роботу правоохоронних органів у Донецькій та Луганській областях на цьому напрямку.

Читати далі

В Україні

Оперативний «Зворотній зв’язок» для платників податків від ДПС

Активовано новий комунікаційний сервіс ЗІР – «Зворотній зв’язок»,  за допомогою якої платники податків зможуть оперативно отримати на електронні адреси від Контакт-центру ДПС відповіді на запитання щодо оподаткування.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) – це сервіс, який надає можливість платникам податків мінімізувати витрати часу на отримання інформації і самостійно ознайомитись із:

  • відповідями на запитання щодо оподаткування, єдиного внеску, норм законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, і з якими платники податків звертаються до Контакт-центру ДПС;
  • нормативно-правовими документами та останніми змінами в законодавстві;
  • діючими ставками податків та зборів, податковим календарем;
  • актуальними питаннями щодо отримання електронних довірчих послуг тощо.

Скористатись новою функцією ЗІР можна за посиланням.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.