Connect with us

В Україні

Генпрокурор та Омбудсман спільно реагуватимуть на порушення прав ув’язнених

Заступник Генерального прокурора та Уповноважений Верховної Ради України з прав людини узгодили та підписали спільний план заходів щодо дотримання прав ув’язнених та засуджених у закладах пенітенціарної системи.

Спільний план дій розрахований на 2020-2021 роки та передбачає моніторинг ситуації із забезпеченням прав людини у місцях несвободи, в тому числі і для неповнолітніх, обмін інформацією про факти порушень, спільні перевірки, аналіз причин систематичних порушень та їхніх наслідків, а також напрацювання рекомендацій для їх усунення.

«Для прокуратури, як і для громадянського суспільства, надзвичайно важливим є питання своєчасного виявлення та усунення порушень прав людини та умов, що їм сприяють. Саме тому наша взаємодія з Офісом Омбудсмана буде спрямовуватися на вдосконалення механізмів реагування на порушення закону у місцях несвободи. Це і обмін інформацією про випадки порушень прав людини в місцях несвободи, у тому числі і щодо бездіяльності службових осіб цих установ, проведення ad hoc перевірок за конкретними фактами, напрацювання спільних методичних рекомендацій, так званих, guide line для прокурорів», – повідомив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов.

Сторони домовились про запуск пілотної спільної моніторингової групи вже найближчим часом у Південному регіоні Україні. Після відпрацювання спільні групи працюватимуть по всій Україні.

В Україні

Зарплати викладачів професійної та фахової передвищої освіти зростуть у 2021 р.

Як повідомляє прес-служба МОН, зарплати педагогічних працівників у закладах професійної та фахової передвищої освіти будуть поступово збільшені у 2021 р.

У закладах професійної та фахової передвищої освіти викладачі вищої категорії в січні 2020 р. мали однаковий посадовий оклад у розмірі 5 тис. 087 грн, у вересні цього року – 5 тис. 385 грн. У 2021 р. зарплата збільшиться до 6 тис. 461 грн, у липні – 7 тис. 001 грн.

Посадовий оклад керівника закладу професійної, фахової передвищої освіти (17 тарифний розряд) в січні поточного року становив 6 тис. 306 грн, у вересні цього року – 6 тис. 675 грн. Передбачається, що з січня 2021 р. збільшиться до 8 тис. 010 грн, з липня 2021 року – до 8 тис. 679 грн.

Збільшення посадових окладів (за ЄТС) розраховано відповідно до проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік». З урахуванням надбавок за вислугу років (близько 20%, для молодих викладачів – 10%), за престижність праці (5-30%) та інших доплат можна визначити розмір фактичної заробітної плати.

Раніше повідомлялося, що в новому році зростуть зарплати вчителів у закладах загальної середньої освіти.

Читати далі

В Україні

Визначено головні пріоритети розвитку лісового господарства до 2035 р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України  підготувало проект Державної стратегії управління лісами України до 2035 р., в якому переглянуто підходи до ведення лісового господарства, які в умовах зміни клімату потребують невідкладних змін.

Серед основних цілей стратегії:

– ефективне управління лісами;

– збереження біорізноманіття;

– адаптоване до кліматичних змін лісове господарство;

– популяризація професії лісівника;

– забезпечення фінансової стабільності лісової галузі;

– формування сприятливих умов для активізації розвитку деревообробної та суміжних галузей економіки України.

Читати далі

В Україні

Наступного року фінансування спорту зросте майже втричі

Як повідомив заступник Міністра фінансів, у Держбюджеті-2021 збільшено фінансування українського спорту, яке зросте у 2,7 рази проти показників поточного року і сягне 7,4 млрд грн.

За його словами, 2021-й рік – олімпійський. Тож за рахунок цих видатків буде профінансовано підготовку й участь українських спортсменів у літніх Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх, а також – підготовку до зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор 2022-го.

Також передбачено 2,67 млрд гривень на підготовку та участь національних команд у понад тисячі інших міжнародних змаганнях, організацію в Україні близько 800 державних та 40 міжнародних спортивних заходів. Із цього обсягу 717,7 млн буде спрямовано на розвиток спорту серед осіб з інвалідністю.

«Поточного року підвищили більше, аніж на 30% норми на харчування спортсменів та удвічі – на медичне забезпечення. У 2021-му за цими нормами будемо фінансувати утримання та тренувальний процес більше 2 тисяч штатних спортсменів та більше 160 тренерів. Витрати на розвиток спортивної інфраструктури наступного року пропонуємо збільшити до 1,3 млрд грн (на 36% проти 2020-го). Ці кошти, зокрема, буде витрачено на модернізацію і матеріально-технічне забезпечення семи баз олімпійської та паралімпійської підготовки (818,8 млн грн)», ‒ повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Читати далі

В тренді

Telegram