В Україні
Голоси справедливості – відкрита розмова між тими, хто пережив катування, та тими, хто розслідує воєнні злочини

Сьогодні у Дніпрі проходить восьмигодинний діалог довіри між потерпілими і слідчими органами Національної поліції, СБУ, прокурорами та координаторами відділу організації підтримки потерпілих і свідків Луганської обласної прокуратури.
У центрі уваги ‒ масові затримання, катування, приниження гідності та інші порушення норм міжнародного гуманітарного права, що скоєні на тимчасово окупованих територіях Луганської області.
Обговорюють також нові механізми підтримки потерпілих і свідків у кримінальних провадженнях такої категорії.
Захід організовано у співпраці з Громадською організацію «Лабораторія журналістики суспільного інтересу», якою в Україні реалізується міжнародний проект The Reckoning Project: Ukraine testifies («Свідчить Україна») на базі безпечного простору у дусі травма-чутливої взаємодії між тими, хто пережив страшні події, та тими, хто їх розслідує.
Метою зустрічі є не лише почути постраждалих, а й надати можливість представникам слідчих органів та прокуратури роз’яснити про процесуальні процедури, специфіку досудового розслідування та судового розгляду.
Це крок до відновлення довіри та побудови системи правосуддя, в якій потерпілий не джерело доказів, а людина, яка потребує захисту та відновлення.
У майбутньому планується продовження подібних ініціатив задля забезпечення голосу кожного, хто постраждав від війни, і сприяння формуванню справедливого судового процесу як в Україні, так і на міжнародному рівні.
Якщо Ви або Ваша дитина є свідками, потерпілими воєнних та інших міжнародних злочинів та потребуєте відповідної допомоги, звертайтеся до відділу організації підтримки потерпілих і свідків обласної прокуратури за номерами телефонів: + 38 (096)-659-89-32, +38 (093)-414-33-95, +38(095)-125-59-53 або надсилайте свої повідомлення електронною поштою: [email protected].
Пресслужба Луганської обласної прокуратури