В Україні
Григорій Усик: «Запит на справедливість є пріоритетним у нашому суспільстві»
Як зазначив голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик в інтерв’ю Національному телемарафону «Єдині новини», реформа судової системи, яка триває зараз, докорінно відрізняється від попередніх. Адже добір членів до судових органів, яким відводиться ключова роль у формуванні судової системи, таких, як Вища рада правосуддя і Вища кваліфікаційна комісія суддів України, здійснювався на абсолютно нових засадах і процедурах. Зокрема, за участі міжнародних експертів, які входили до складу Етичної ради та Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів ВККСУ.
Читайте також: Проект змін законодавства про декларування несе ризики приховання незаконно набутої нерухомості
«І за оцінкою, як міжнародних експертів, у тому числі послів G7, так і вітчизняних фахівців, добір в ці органи був здійснений прозоро, судова система трансформується, знаходиться в процесі реформування. Сподіваюся, що з урахуванням тих законів, які будуть додатково прийняті, судова реформа буде успішно завершена», – зазначив Григорій Усик.
Голова ВРП роз’яснив, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України є відповідальною за добір суддів. За його словами, наразі в судовій системі склався дефіцит кадрів, який становить понад 2 тисяч, – «це майже третина всього суддівського корпусу». Як було уточнено, оновлення судової системи буде відбуватися внаслідок залучення нових високопрофесійних і доброчесних суддів. «Запит на справедливість нині є найбільш затребуваною вимогою нашого суспільства. Україна вже зробила багато кроків у реформуванні судової системи, щоб вона відповідала європейським стандартам. Найголовніше питання, яке не вдалося реалізувати, – збільшення довіри до судової влади. Але авторитет і довіра потрібна не лише суддям. Вона необхідна суспільству і громадянам, які мають бути впевнені, що в судах працюють доброчесні та високопрофесійні судді, і що там будуть захищені їх права, інтереси та свободи», – зауважив Григорій Усик.
Читайте також: До 1 700 грн штрафу за порушення розгляду адвокатського запиту
Джерело: Юридичний вісник України