Connect with us

В Україні

Хто очолить НАЗК?

Опубліковано

Мартина Богуславець,
виконавча директорка Інституту
законодавчих ідей

Колишні народні депутати, митники, нинішні топ-посадовці, власники елітних автівок і майна, тримачі мільйонів готівкою, десятків видів криптовалюти, коштовностей і земельних ділянок – це все претенденти на голову НАЗК, які нині проходять ІІ етап конкурсного відбору.

Варто зазначити, що цього разу рекордна кількість кандидатів подалися на посаду голови НАЗК, яку після 4-х років роботи залишив Олександр Новіков. Із 64 заявок на другому етапі залишилися 24 претенденти, які отримали за результатами тестування 107 балів і вище. За крісло голови НАЗК змагаються 3 жінки і 21 чоловік, 10 кандидатів – чинні та колишні співробітники цього ж агентства. Крім того, є працівники правоохоронних органів (САП, НАБУ, ДБР, СБУ), Офісу Омбудсмана, Держслужби якості освіти, член ВККСУ, адвокат, митник… Троє кандидатів із 24-х мають по 4–32 види криптовалюти, щоправда на суму від 11 до 160 тисяч гривень в еквіваленті.

Читайте також: Не пізніше 31 січня треба подати декларації за 2021-2022 роки

Чим ще цікаві нинішні претенденти на голову НАЗК? Ми проаналізували їхні декларації, біографії і мотиваційні листи й сформували ТОП-5 за різними напрямками, починаючи від результатів тестування і закінчуючи доходами та майном. Адже попереду – етап конкурсу, який передбачає проведення співбесід на доброчесність. Важливо, щоб після таких співбесід далі допустили лише доброчесних і незалежних кандидатів.

Найрозумніші. ТОП за результатами тестування загальних здібностей. До ІІ етапу конкурсного відбору комісія допустила, як уже зазначалося, 24-х кандидатів, які набрали 107 і вище балів за результатами тестування. Серед них найвищий бал – 137 – отримав Віктор Павлущик – старший детектив, керівник відділу детективів НАБУ. У мотиваційному листі він зазначає, що має досвід в одній з основних сфер роботи бюро – системі декларування та проведення спеціальних перевірок.

Другий за кількістю балів – 135 – Олександр Стародубцев, нинішній заступник керівника апарату НАЗК. У кулуарах саме йому дають найбільше шансів очолити антикорупційну інституцію.

По 131-му балу за тести отримали нинішній керівник четвертого слідчого відділу Теруправління ДБР у Хмельницькому Сергій Гупяк та Сергій Подгорець, який нині працює прокурором САП. Далі з невеликим відривом слідують Агія Загребельська, заступниця керівника апарату НАЗК та її колега Андрій Тетерук, заступник керівника управління формування політики доброчесності у сфері безпеки та оборони – керівник відділу аналізу ризиків цього агенства. Вони за тестуванням набрали по 130 балів.

Таким чином половина цих людей – нинішні посадовці Національного агентства запобігання корупції.

ТОП-5 кандидатів з найвищими доходами. Ми проаналізували оприлюднені декларації за 2022 рік претендентів на голову НАЗК та визначили, хто з них найбільше заробляв на попередньому або ж нинішньому місці роботи. Перше місце – 3,9 млн грн доходів за 2022 рік – Віталій Гацелюк. Нині він є членом ВККСУ, а в 2022 році отримував зарплату за основним місцем роботи в Інституті держави і права імені В. М. Корецького (109 тис. грн), а також за сумісництвом – від Координатора проектів ОБСЄ в Україні (майже 1,2 млн грн), Організації з безпеки та співробітництва в Європі (500 тис. грн) та виплати при закритті місії від Організації з безпеки та співробітництва в Європі (понад 2 млн грн).

Друге місце – понад 2,2 млн грн зарплати з НАЗК задекларував у 2022 році Роман Норець. Нині він працює в СБУ, хоче повернутися до агентства вже в якості керівника інституції.

Третє місце – 2,2 млн грн отримав Олександр Стародубцев, який також отримав один із найвищих балів за результатами І етапу конкурсу. У суму доходу за 2022 рік входила зарплата в НАЗК, а також проценти за рахунками в декількох банках.

На четвертому місці з доходом у 2 млн грн Андрій Вишневський, який до липня 2023 року працював заступником голови НАЗК, а нині судиться за поновлення на цій посаді. В його доходи за 2022 рік увійшли 1,1 млн грн зарплати в НАЗК, понад 800 тис. грн від зайняття підприємницькою діяльністю, 28 тис. грн – від ГО «Адвокат майбутнього» та 6,5 тис. грн виплати за єПідтримкою.

Читайте також: НАЗК моніторитиме спосіб життя суб’єктів декларування лише за період їх перебування у такому статусі

П’ятий за рівнем доходів із також понад 1,9 млн грн – нинішній керівник підрозділу детективів НАБУ Олександр Скомаров. У 2022 році він отримав 1,9 млн грн заробітної плати в НАБУ, а також більше 7 тис. грн – проценти за банківськими рахунками.

Натомість найменший дохід серед претендентів на крісло керівника Нацагентства отримала Ірина Мостова (177 тис. грн). Загалом же лише 7 кандидатів задекларували дохід до 1 млн грн.

Зазначимо, що нинішній конкурс на голову НАЗК проходить під наглядом не тільки громадськості, а й міжнародників. Важливо, аби в наступні роки ця антикорупційна інституція зосередилася на прискіпливому виявленні ознак недоброчесності, моніторингу способу життя, виконанні ДАП, посиленню інституту викривачів та запровадження правил лобіювання за європейськими правилами. Саме це залежатиме від наступного голови агентства.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.