Хто вирішує долю призовників та як отримати відтермінування: пояснення від ЗСУ | LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Хто вирішує долю призовників та як отримати відтермінування: пояснення від ЗСУ

Дата публікації:

Рішення щодо відтермінування призову приймається призовною комісією, яка не підпорядковується військовому відомству. А військовий комісаріат — це виконавчий орган, який не може оскаржувати прийняті рішення.

Про це розповів начальник відділу комплектування рядовим, сержантським складом та призову управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України, полковник Микола КАЧАНЕНКО.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Нагадаємо, раніше призовники, яких викликали для проходження комісії, нерідко заявляли про незаконний призов на військову службу та примусове утримання на території збірного пункту. За їхніми словами, всупереч поданим документам про намір продовжувати навчання, приймальна комісія відмовила у відтермінуванні призову.

«Відповідно до ст. 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» призов на строкову службу проводиться органами державної влади у взаємодії з військовими комісаріатами. Для проведення призову створюються призовні комісії — районні, міські та обласні. Призовні комісії — це орган, який приймає рішення щодо призову, в Україні їх близько 500. Вони не підзвітні військовому відомству, а підпорядковуються керівництву відповідної державної адміністрації. До складу призовної комісії входить певний перелік посадових осіб, серед них від військового комісаріату лише одна людина — військовий комісар», — пояснює Микола Качаненко.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Як зазначається, рішення, прийняті призовною комісією, обов’язкові до виконання військовим комісаріатом. При цьому сама призовна комісія не звітує у відомство щодо прийнятих рішень. Ситуацію кожного громадянина призовного віку розглядають в індивідуальному порядку. Полковник підтверджує, що цьогорічний призов — виключна ситуація у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Проте, якщо призовна комісія відхилила відтермінування — призовник повинен з’явитися на службу.

«Якби у нас призов на військову службу, випуск з навчальних закладів та вступ проводилися у звичні терміни, то весняний призов відбувся б тоді, коли випускники ще навчаються, а осінній — коли всі, хто мав бажання продовжувати навчання, уже вступили.

Цьогоріч вийшло так, що призов іде, а люди випустилися з вишів і, згідно з законодавством, втратили право на відтермінування.

Якщо призовна комісія прийняла рішення про призов громадянина, то він повинен виконати рішення комісії та бути призваним на строкову військову службу», – додає посадовець. Для прийняття рішення комісія може індивідуально запросити в призовника необхідні документи.

«У нас призов на строкову військову службу — це справа не добровільна, а обов’язок громадян України. На жаль, багато призовників починають шукати якісь причини, аби уникнути строкової військової служби. Надані ними документи військова комісія може вважати недостатніми для того, щоб відтермінувати призов», — додає Микола Качаненко.

Як відомо, раніше Міністерство освіти та науки спільно з Офісом Президента та Генеральним штабом прийняло рішення щодо попередньої реєстрації вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову. «Попередня реєстрація дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження про свої наміри і на підставі довідки отримати відстрочку», — повідомляють на сайті МОН.

У Командуванні Сухопутних військ ЗСУ запевняють, що надали рекомендації призовним комісіям стосовно відтермінування у випадках пред’явлення документу про попередню реєстрацію на вступ. Але кажуть, що такий документ не гарантує стовідсоткового відтермінування призову.

«Справа в тому, що ст. 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», якою передбачені підстави для надання відтермінування, не передбачено підстави в зв’язку з наміром вступати. Тому на даний момент по кожному такому призовнику рішення приймається окремо», — резюмує Микола Качаненко. При цьому він зазначає, що призов не позбавляє хлопців права на освіту. «Зараз дуже багато закидів до призовних комісій, що вони позбавляють людей права на освіту, продовження освіти, підвищення кваліфікаційного рівня. Але призов на строкову військову службу не позбавляє такого права — людина може продовжити навчання після виконання свого конституційного обов’язку», — додає полковник.

Дарія ПОПЕРЕЧНА,
УП

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Проблеми судово-експертної діяльності збирає Мін’юст

Опубліковано

on

От

Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України проводить анкетування заінтересованих осіб у сфері правового регулювання судово-експертної діяльності.

Анонімна онлайн-анкета доступна за посиланням.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Експерти з кримінальної юстиції обговорили перспективи вирішення кримінальних справ у мирний спосіб

Читати далі

В Україні

Документи про штрафи надсилатимуть в е-формі поки тільки при автофіксації порушень ПДР

Опубліковано

on

От

Міністерство юстиції та Державна виконавча служба разом із патрульною поліцією, Міністерством внутрішніх справ розпочали електронну взаємодію – тепер для примусового виконання надсилатимуться виконавчі документи, видані в електронній формі (наразі це стосується правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих автоматично).

Читайте також: Порушення, скоєні власниками авто на іноземній реєстрації, вже реєструє система автофіксації порушень ПДР

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

«Ми першими об’єднали автоматизовані та інформаційні системи фіксації порушень ПДР, сплати штрафів онлайн за допомогою мобільного застосунку «ДІЯ», направлення до органів ДВС електронного виконавчого документу (постанови) на базі системи АСВП (Автоматизованої системи виконавчого провадження). При цьому важливо, що виконавчі документи в електронній формі мають відповідати усім вимогам Закону «Про виконавче провадження» та на нього має бути накладений електронний підпис», – пояснив заступник Міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Нагадаємо, постанови про адмінвідповідальність, по яких сплачено штрафи, надсилатимуть на запит.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

Моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень розпочнеться у 2021 р.

Опубліковано

on

От

Міністерство розвитку громад та територій інформує, що вперше у 2021 р. в Україні розпочнеться моніторинг безбар’єрності низки будівель і приміщень.

«Мінрегіон спільно з громадськими організаціями визначили типи об’єктів, що підлягають моніторингу та оцінці ступеня безбар’єрності у 2021 році. Міністерство вже надіслало обласним держадміністраціям та КМДА відповідний лист. Регіони мають провести належну перевірку будівель та приміщень за процедурами, визначеними Порядком проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для маломобільних груп населення та надати до 31 жовтня інформацію Мінрегіону. За результатами цих перевірок Міністерство сформує рейтинг безбар’єрності обласних та Київської та Севастопольської міських держадміністрацій», – повідомила заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: Держфінансування у 2021 р. отримають виключно проекти безбар’єрного будівництва

Так, в усіх регіонах планується провести моніторинг та оцінити доступність:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
  • закладів охорони здоров’я;
  • закладів освіти;
  • структурних підрозділів з питань соцзахисту населення;
  • центрів зайнятості;
  • установ пенсійного фонду;
  • споруд цивільного захисту;
  • судів;
  • центрів надання адміністративних послуг;
  • національних закладів/установ;
  • залізничних вокзалів, аеропортів, автовокзалів.

Нагадаємо, впроваджено щорічний моніторинг безбар’єрності.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link