Connect with us

В Україні

Кандидувати на посаду голови в більш як одній громаді – заборонено

Асоціація міст України розробила інфографіку про новели законодавства щодо чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 р., які призначено відповідно до постанови Верховної Ради України «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» від 17 липня 2020 р. № 795-IX.

Інфографіка підготовлена на підставі змін, внесених до Виборчого кодексу України, у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» від 16 липня 2020 р. № 805-IX.

Новели Закону стосуються виборчої системи, імперативного мандату, можливості висування, грошової застави, гендерної квоти тощо.

Зокрема, встановлено, що депутат місцевої ради, обраний у раду від політичної партії, може бути відкликаний, зокрема, якщо його діяльність не відповідає програмі партії чи її осередку, або, якщо він не увійшов до фракції місцевої організації партії чи був виключений (фракцією) з неї. Зазначене стосується депутатів, які були обрані як за мажоритарною системою від політичної партії, так і за пропорційною за партійними списками. Після відкликання такого депутата обраним вважається наступний кандидат зі списку партії або призначаються проміжні вибори.

Змінами до ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що старости не обиратимуться прямими виборами, а будуть затверджуватися відповідною місцевою радою.

Також змінами до ст. 216 Виборчого кодексу України забороняється бути:

 • кандидатом у депутати за партійними списками більше, ніж у два рівні рад;
 • кандидатом на посаду голови більше однієї громади;
 • одночасно самовисуванцем та кандидатом від партії.

Окрім цього, змінами до ст. 219 Виборчого кодексу України визначено, що при формуванні єдиного та територіальних виборчих списків у кожній п’ятірці (місцях з першого по п’яте, з шостого по десяте і так далі) кожного виборчого списку має бути не менше двох кандидатів кожної статі.

У разі формування єдиного та територіальних виборчих списків з кількістю кандидатів у депутати, яка не є кратною п’яти (від 1 до 4) – кандидати різної статі мають бути включені у список почергово.

В Україні

МОН пропонує визначитися із завданнями вищої освіти

Міністерство освіти і науки опублікувало для громадського обговорення проект Стратегії розвитку вищої освіти України на 2021-2031 роки.

Стратегія визначатиме місце вищої освіти у суспільстві й економіці країни через формулювання місії та візії, основні стратегічні й операційні цілі та завдання щодо їх досягнення, механізми реалізації та моніторингу,  очікувані результати та способи їх вимірювання.

Відповідно до Стратегії місія вищої освіти – забезпечення сталого інноваційного розвитку України через підготовку висококваліфікованих фахівців, створення та поширення знань, формування інтелектуального, соціального та духовного капіталу суспільства, готового до викликів майбутнього.

Стратегія визначає такі стратегічні цілі:

 • покращення системи управління освітою і забезпечення автономії ЗВО;
 • забезпечення збалансованості ринку праці фахівців з вищою освітою;
 • забезпечення якості і доступності вищої освіти для різних верств населення;
 • інтеграція науки, освіти та бізнесу для забезпечення економічного зростання країни;
 • розвиток кадрового потенціалу ЗВО;
 • розвиток системи безперервної освіти та навчання протягом життя;
 • інтеграція у європейський і світовий освітній простір з урахуванням національних інтересів.

Головним результатом реалізації Стратегії має бути створення сучасної ефективної системи освіти, яка дозволяє забезпечити кадровий і науково-технічний супровід розвитку національної економіки, задовольняє потреби суспільства, посідає гідне місце у світі, є конкурентоспроможною на внутрішньому та світовому ринках освітніх послуг.

Пропозиції та зауваження до проекту приймаються до 25 жовтня 2020 р. на електронну пошту vrublevska@mon.gov.ua.

Читати далі

В Україні

Правники вимагають забезпечити належну роботу ЄДР

Комітет Асоціації правників України з конституційного права, адміністративного права та прав людини звернувся до Прем’єр-міністра України з вимогою якнайшвидше забезпечити належне функціонування Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

За повідомленням Мін’юсту, 11 серпня було введено в експлуатацію оновлене програмне забезпечення ЄДР. Відповідно до наказу Міністерства, адміністратором реєстру було визначено державне підприємство «Національні інформаційні системи». З 2017 р., коли було розпочато розробку нового програмного забезпечення ЄДР, на це витрачено принаймні 36,8 млн. грн.

Серед запланованих ДП «НАІС» результатів було зазначено про:

 • спрощений доступ користувачів до реєстру завдяки використанню сучасних технологій;
 • сприяння протидії рейдерству завдяки новим додатковим механізмам контролю та модулю безпеки;
 • покращення якості внесення даних про кінцевих бенефіціарних власників шляхом їх чіткого структурування та відокремлення від засновників.

Тепер вже в оновленому програмному забезпеченні ЄДР виявлено помилки та технічні несправності, які дають привід констатувати – мети оновлення не досягнуто. Зокрема, функціонал ЄДР працює нестабільно (значно гірше, ніж до оновлення), зміст інформації із ЄДР у різних джерелах надається в неповному обсязі, всупереч вимогам закону, наявні розбіжності в різних джерелах інформації з ЄДР.

«Внаслідок цього не дотримуються вимоги щодо систематичного та оперативного оприлюднення та оновлення інформації ЄДР, забезпечення достовірності та повноти зазначеної інформації й гарантованості права на її отримання в цілому», – зазначено в зверненні АПУ.

З огляду на безпрецедентне значення реєстру для забезпечення безпеки та обороноздатності держави, забезпечення його належного функціонування є пріоритетним, тому потребує привернення уваги на найвищому державному рівні.

Крім того, експерти звернули увагу на доцільність ініціювання додаткових заходів для з’ясування обставин належного виконання адміністратором реєстру своїх обов’язків.

Ознайомитись з повним текстом звернення можна за посиланням.

Читати далі

В Україні

Перевірити свідоцтво про підготовку водія до перевезення небезпечних вантажів тепер можна онлайн

Головний сервісний центр МВС запустив новий електронний сервіс «Перевірка свідоцтва про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі».

Сервіс у два кліки дозволяє за номером та серією документа перевірити факт його видачі, переглянути класи небезпечних речовин, дозволених до перевезення водію, визначити допустимі види перевезення цих речовин, впевнитися, що документ не протермінований.

Для зручності користування сервісом за межами країни створено англомовну версію.

Якщо за результатами перевірки інформація про Свідоцтво ДОПНВ не знайдена, МВС радить надіслати звернення (у довільній формі) на електронну адресу info@hsc.gov.ua.

Читати далі

В тренді

Telegram