Connect with us

В Україні

Коломойський продовжує боротися за ПриватБанк

Опубліковано

Колишній власник найбільшого банку України не полишає спроб скасувати його націоналізацію.

Бізнесмен Ігор Коломойський наприкінці січня цього року звернувся до Конституційного Суду, попросивши визнати неконституційними окремі приписи банківського закону № 590-ІХ та Господарського процесуального кодексу України. Про це повідомила прес-служба ПриватБанку.

Читайте також: Банк не повинен нараховувати військовослужбовцю штрафні санкції, пеню та проценти за користування кредитом

Вичерпавши можливості оскарження в господарських судах, адвокати Коломойського вирішили зайти з іншого боку. «Як стало відомо 25 лютого, за наслідками розгляду господарської справи у Верховному суді, Ігор Коломойський звернувся до Конституційного Суду України, аби визнати неконституційними певні норми закону № 590-ІХ, який, на його думку, є «антиколомойським». Олігарх стверджує, що ці норми унеможливлюють повернення права власності, обмежують судовий захист та порушують принцип рівності сторін у судовому процесі. Він просить визнати їх неконституційними, оскільки вони, на його думку, нібито суперечать низці статей Конституції України», – повідомила прес-служба банку.

Конституційний Суд поки що відмовив екс-власнику ПриватБанку у відкритті провадження, але рішення не було одностайним, тому остаточно питання відкриття провадження буде вирішуватися Другим сенатом КСУ. «Автор клопотання вважає, що оспорювані приписи ГПК України та закону № 590 унеможливлюють реалізацію/відновлення порушеного права приватної власності, здійснення апеляційного перегляду справи та у визначених законом випадках – касаційного оскарження судового рішення; обмежують право особи на ефективний судовий захист; призводять до звуження чинних прав громадян та до втручання законодавчої гілки влади в діяльність судів та суддів; порушують засади рівності всіх учасників судового процесу, а також не відповідають принципам верховенства права та недопустимості зворотної дії закону в часі», – йдеться на сайті КСУ.

Читайте також: Застосування пільг для військовослужбовців зі сплати банківських процентів за кредитом не потребує внесення змін до договору

Коломойський також подав касацію в адміністративній справі, яку Окружний адміністративний суд міста Києва в 2019 році вирішив на користь бізнесмена, а Шостий апеляційний адміністративний суд – на користь ПриватБанку. Зазначимо, що після націоналізації ПриватБанку держава витратила 155 млрд грн на його фінансове оздоровлення. Пізніше, в лютому 2023-го, Верховний суд підтвердив неможливість повернення ПриватБанку колишнім власникам, після чого суди нижчих інстанцій почали закривати провадження про оскарження націоналізації.

Уточнимо, Ігор Коломойський, якому до націоналізації належало 41,7% акцій вказаного банку, з вересня 2023 року перебуває в СІЗО. Його підозрюють у незаконному заволодінні 5,8 млрд грн шляхом фіктивного внесення готівки до каси ПриватБанку й інших злочинах.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.