Connect with us

В Україні

Коломойський проти США

Американська компанія Optima Ventures та її дочірня компанія, що належать екс-власникам Приватбанку Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову, подають позов проти США з вимогою про відшкодування збитків.

Про це повідомляє Zn.ua з посиланням на Global Аrbitration Review. Видання зазначає, що американські компанії, контрольовані українськими олігархами Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, заявили, що вони подають інвестиційний позов (в ICSID) проти Сполучених Штатів у відповідь на цивільні позови про конфіскацію їх активів. Компанія Optima Ventures, зареєстрована в штаті Делавер, і її дочірня компанія ініціюють арбітражне слухання відповідно до двосторонньої угоди про інвестиції між Україною та США, вимагаючи відшкодування збитків на суму понад $23 млн. Контрольний пакет акцій «Оптими» належить Коломойському і Боголюбову. Частка, що належить їх колегам з Майамі Мордехаю Корфу і Уріель Лабері, які є громадянами США й обвинуваченими у справі про фінансове шахрайство, ініційованому проти українських олігархів у штатах.

Як пишуть журналісти, в своєму інвестиційному позові ICSID «Оптима» зазначає, що ні Коломойському, ні Боголюбову не було пред’явлено жодних звинувачень у скоєнні злочину в Україні. Що прокуратура України має виняткові повноваження порушувати кримінальні справи відповідно до Кримінального кодексу країни, і що українські цивільні суди не можуть оголосити порушення Кримінального кодексу без визнання провини в кримінальній справі.

«Оптима» вважає, що для США, нібито, «нерозумно» заарештовувати й позбавляти українських інвесторів їх інвестицій на підставі «одностороннього й неправильного тлумачення» українського законодавства щодо поведінки, що має місце в Україні. Він стверджує, що дії влади США також порушують «доктрини ввічливості».

Нагадаємо передісторію. Раніше Міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського в розкраданні мільярдів доларів із ПриватБанку, а потім використанні величезної кількості компаній для відмивання цих грошей у Сполучених Штатах і в світі. Днями в Клівленді ФБР прийшла з обшуками в офіси фірми, власником якої, за даними ЗМІ, є, зокрема, український олігарх Ігорь Коломойський.

Останній потрапив у поле зору проекту FinCEN Files, який опублікував дані про підозрілі транзакції.

Ще раніше (на початку 2019 року) стало відомо, що Коломойський і його партнери по компанії Optima Management є найбільшими гравцями на місцевому ринку офісної нерухомості. За даними видання Miami Herald, на скупку тутешніх активів «Optima» витратила близько 250 млн доларів. Партнери Коломойського в США — Мордехай Корф і Урі Лейбер, вихідці з єврейської громади штату Флорида. На початку 2020 року стало відомо, що Коломойський знаходиться під слідством федерального великого журі США за звинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів у сфері нерухомості. Серед покупок, які вивчає слідство: розкішний готель на 484 номери в Клівленді з видом на озеро і 21-поверхова офісна будівля.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.