Connect with us

В Україні

Компенсаційна комісія для стягнення грошей з рф

Опубліковано

Україна, Франція, Британія та США створюють компенсаційну комісію для стягнення грошей з РФ.

Упродовж двох місяців Україна веде перемовини з ключовими країнами, в яких розміщені активи рф (Франція, Велика Британія, США) для підписання міжнародного багатостороннього договору про створення компенсаційної комісії.

Про це заявила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра. За її словами, компенсаційна комісія — це не судовий, а адміністративний орган. Він передбачає не такий високий, як у суді, поріг доказів. Завдяки цьому, розгляд заявок на компенсацію від громадян, бізнесу та держави відбуватиметься значно швидше. Комісія складатиметься з оцінщиків, комісарів, експертів, юристів, які розглядатимуть ці заяви.

Читайте також: Відплата для рф: що повинні зробити Україна та союзники, щоб запустити механізм репарацій?

«Друга важлива складова цього механізму – створення спільного компенсаційного фонду, основою якого мають стати арештовані та заморожені активи рф. До угоди про комісію зможуть долучатися й інші країни. До фонду також можна буде направляти добровільні внески країн, кредитну та фінансову допомогу від міжнародних організацій», – уточнила І. Мудра.

На підставі цього договору мають бути узгоджені питання зняття з активів рф суверенного імунітету й конфіскації приватних активів. «Крім цього договору, країни очікують на резолюції міжнародних організацій, щоб мати підстави вносити зміни до законодавств. Ми не можемо отримати резолюцію Радбезу ООН, бо рф має право вето й заблокує будь-яку резолюцію. Тож хочемо зробити це на підставі міжнародного договору, підкріпленого резолюціями Генасамблеї ООН, Ради Європи та Європарламенту. Розраховуємо, що необхідні резолюції будуть вже до кінця 2022. Загалом на розробку механізму може знадобитися близько року», – додала заступниця міністра.

Вона також розповіла, що у різних юрисдикціях світу заблоковано $350 млрд коштів центробанку рф. Країни-лідери – США (близько $50 млрд), Франція, Велика Британія, Швейцарія, Німеччина, Японія та Китай.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.