Connect with us

В Україні

Конфлікт інтересів у діяльності судді – справа РСУ чи НАЗК?

Опубліковано

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Рада суддів України (РСУ) розпочинають співпрацю для ефективного запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у суддів, оскільки наразі певною мірою дублюються повноваження НАЗК та Ради в частині контролю за додержанням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів.

Закон України «Про запобігання корупції» відносить здійснення моніторингу та контролю за виконанням актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у суддів, а також роз’яснення з цих питань, до повноважень НАЗК.

Водночас на РСУ покладено контроль за додержанням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів, Голови чи членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Державної судової адміністрації України чи його заступників (п. 6 ч. 8 ст. 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

«Зазначені норми до певної міри дублюють повноваження РСУ й НАЗК у цьому питанні, що не може не позначитися на рішеннях, які приймаються Радою суддів і Національним агентством. Відтак, нам необхідно докласти зусиль, щоб усунути різночитання і визначитися з розмежуванням повноважень у ці сфері», — пояснює Голова РСУ Богдан Моніч.

НАЗК та РСУ домовилися спільно опрацювати норми законодавства й напрацювати спільні позиції з питань врегулювання конфлікту інтересів у суддів.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.