Connect with us

В Україні

Конкурс на зайняття посади члена ВККС не відбувся

На офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено текст рішення ВРП № 793/0/15-20 «Щодо конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України».

Згідно з зазначеним рішенням Вища рада правосуддя визнала:

утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади члена ВККС неможливим;

  • конкурс на зайняття посади члена ВККС таким, що не відбувся;
  • Положення про проведення конкурсу таким, що втратило чинність.

ВРП двічі продовжувала строк для надсилання суб’єктами формування складу конкурсної комісії – міжнародними та іноземними організаціями: вперше – рішенням від 16 січня 2020 р., вдруге – рішенням від 4 лютого 2020 р. Однак пропозицій щодо персонального складу конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади члена ВККС від міжнародних та іноземних організацій станом на 11 березня 2020 р. до ВРП не надійшло.

11 березня 2020 р. Конституційний Суд України ухвалив рішення щодо відповідності Конституції України окремих положень законів України від 2 червня 2016 р. № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», від 16 жовтня 2019 р. № 193-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування», від 21 грудня 2016 р. № 1798-VIII «Про Вищу раду правосуддя», яким визнав, серед іншого, неконституційною та такою, що втрачає чинність з дня ухвалення рішення, ч. 1 ст. 94 Закону України від 2 червня 2016 р. № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» зі змінами, внесеними Законом України № 193-IX. В цій статті зазначено: «До складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України входять дванадцять членів, які призначаються Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу строком на чотири роки».

Як наголошують у ВРП, за наведених обставин утворення конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та проведення конкурсу на зайняття посади члена ВККС, про початок якого оголошено рішенням Вищої ради правосуддя від 12 грудня 2019 р. № 3474/0/15-19, є неможливим.

Вища рада правосуддя вбачає єдиний вихід із даної ситуації – якнайшвидше внести зміни до законодавства щодо кількісного складу ВККС та механізмів її формування.

Ознайомитись з повним текстом рішення ВРП «Щодо конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України» № 793/0/15-20 можна за цим посиланням.

В Україні

Правники підтримують заборону виробництва хутра

Комітет Асоціації правників України з природних ресурсів, природоохоронного та екологічного права звернувся до членів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування із закликом підтримати проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні» № 2360.

Законопроектом забороняється виробництво хутра в Україні з 2025 р.

Експерти Комітету підкреслили, що функціонування численних комплексів для вирощування хутрових тварин становить значну екологічну небезпеку для України. Особливо гостро проблема зачіпає безпеку працівників таких виробництв. Мова також іде й про значне забруднення поверхневих і ґрунтових вод, суттєве зниження показників родючості ґрунтів.

Світовий банк наразі відносить хутрові ферми до ТОП-5 найнебезпечніших виробництв на планеті з позиції забруднення ґрунтів важкими металами, викидів парникових газів, до чого призводить, зокрема, порушення технології зберігання гною та посліду.

Правники наголосили й на тому, що умови утримання диких тварин і методи забою під час виробництва хутра – є негуманними та невиправдано жорстокими. Хутрові ферми не дотримуються законодавства, яким визначено умови утримання тварин.

«На даний час ряд країн світу свідомо відмовилися від прийняття вищенаведених ризиків і навантажень на здоров’я населення та навколишнє середовище, шляхом встановлення заборони на розведення хутрових тварин», – зазначено у зверненні.

Ознайомитись з текстом звернення можна за посиланням.

Читати далі

В Україні

«Поліцейський офіцер громади» буде в кожній ОТГ

Міністр внутрішніх справ повідомив, що до середини 2021 р. поліцейські офіцери громад з’являться на всій території держави.

Поліцейський офіцер громади – це офіцер поліції, який орієнтований на вирішення безпекових проблем саме своєї територіальної громади.

Наразі працює 190 поліцейських громади, які працюють у 10 регіонах держави. Проект «Поліцейський офіцер громади» охоплює 251 територіальну громаду, в якій проживає 2 мільйони осіб та вже отримав схвальну оцінку людей.

«Планується, що цей проект буде реалізовано на всій території держави, у всіх ОТГ, які будуть створені. Але це питання також і фінансування. Зі сторони місцевих громад повинні бути профінансовані приміщення, а зі сторони Нацполіції оснащення, автомобілі, рації та інше. У нас є певний план, як ми будемо це все реалізовувати. Сподіваюсь, що до середини наступного року поліцейський офіцер громади буде в кожному ОТГ», – зазначив Арсен Аваков.

Читати далі

В Україні

У Києві поки не відкриватимуть ресторани, кафе та басейни

Попри рішення КМУ про пом’якшення адаптивного карантину Київ поки не відкриватиме ресторани і кафе та басейни.

«Уряд, як ви знаєте, дозволив більшості міст, де показники в межах визначених, перейти до наступного етапу послаблень. Зокрема, відкрити з 5 червня ресторани і кафе та басейни. У Києві на сьогодні один із трьох показників – щодо кількості хворих на сто тисяч населення – перевищує норму. І сьогодні становить 14,9. Тому ми не можемо ризикувати здоров’ям людей і запроваджувати ще більші послаблення» – зауважив мер Києва Віталій Кличко. – Рішення щодо роботи в столиці ресторанів і басейнів місто ухвалить окремо. – Виходячи із ситуації із захворюваністю в найближчі дні. Тобто, комісія із надзвичайних ситуацій міста розгляне це питання після вихідних, наступного тижня».

Але відкриті майданчики працювати можуть. Процедура оформлення відкритого майданчика закладу громадського харчування – тут.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.