В Україні
Корупціонери мають бути покарані
Майже половина українців виступають за негайне притягнення до відповідальності людей, які причетні до корупції в Міністерстві оборони, водночас стільки ж вважають, що необхідно проводити довше ретельніше розслідування.
Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного в лютому. «У суспільстві йде дискусія щодо Міністерства оборони… Питання поляризувало українців: 46% із них вважають, що краще ретельніше й довше розслідувати, а водночас фактично стільки ж (47%) респондентів наполягають, що мають бути негайні рішення за найменшою підозрою у корупції». Соціологи зазначають, що ставили таке питання українцям після скандалу з можливою корупцією у Міноборони, який сколихнув країну на початку 2023 року.
Читайте також: Порушення вимог КПК в корупційних кримінальних провадженнях: істотність vs неістотності
Наразі половина українців переконана, що потрібно негайно відсторонювати від посад і притягувати до відповідальності всіх за найменшою підозрою в корупції, бо це особливо важливо під час війни. Інші вважають, що це буде провокувати нестабільність всередині Міністерства оборони й негативно вплине на обороноздатність країни та отримання зброї від Заходу, тому краще ретельніше, хоч і довше, розслідувати такі підозри.
Дослідження тривало 14–22 лютого. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 2 002 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим) у віці 18 років і старше. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Читайте також: Державна антикорупційна програма 2023-2025: понад 1700 заходів у 15 сферах
Джерело: Юридичний вісник України