Connect with us

В Україні

КСУ перевірить законність обрання Луценка Генпрокурором

Опубліковано

Сорок п’ять народних депутатів підписали конституційне подання щодо визнання неконституційним закону, який дозволив Юрію Луценку обійняти посаду Генерального прокурора.

Про це під час брифінгу заявив позафракційний народний депутат, заступник голови комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції Віктор Чумак. Говорячи про ухвалений 12 травня 2016 року Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури», депутат зазначив, що цей законопроект «був внесений о 9-й ранку до Верховної Ради, о 9.15 був розглянутий комітетом, а об 11.00 вже був проголосований у залі парламенту, в обід його підписав голова ВРУ, після обіду документ був підписаний Президентом і о 16.00 був опублікований в газеті «Голос України»». «Це той закон, який дав можливість Юрію Луценку обійняти посаду Генерального прокурора й змінив усі правила щодо призначення на посаду Генпрокурора», — наголосив В. Чумак.

За його словами, напередодні 45 народних депутатів підписали подання до Конституційного Суду України щодо визнання цього закону неконституційним через порушення регламенту Верховної Ради. За словами В. Чумака, всі 45 підписів перевірені апаратом ВРУ, завірені печаткою і завізовані.

«І це конституційне подання на цьому тижні буде передане до Конституційного Суду. У зв’язку з тим, що цей закон зачіпає права і свободи людини, він повинен бути розглянутий КСУ у стислі терміни. Ми сподіваємося, що так і станеться», — сказав Віктор Чумак.

У свою чергу народний депутат від «Самопомочі» Олена Сотник, говорячи про наслідки визнання цього закону неконституційним, додала, що це поставить під питання повноваження Юрія Луценка на посаді Генпрокурора. «Але перше й ключове — це робота Верховної Ради, те, якими принципами вона керується, і повернення її діяльності в рамки легітимності», — підкреслила вона.

Як зазначила депутат від «Блоку Петра Порошенка» Наталія Новак, парламентарі сподіваються (і майже впевнені), що Конституційний Суд скасує цей закон. «І це буде уроком для майбутніх дій парламенту, щоб не припускатися таких грубих помилок, де порушуються права людини, права парламентарів, де ігнорується сама система прийняття законів», — сказала Н. Новак, додавши, що таке подання необхідно було направити до КСУ давно.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.