Connect with us

В Україні

КСУ візьметься за спецконфіскацію та люстрацію

Опубліковано

Конституційний Суд України цього тижня розгляне конституційність спецконфіскації. Також судді візьмуться за перевірку положень закону про люстрацію на предмет конституційності.

Як було заявлено, «цього тижня Конституційний Суд розглядатиме такі справи: щодо конституційності спецконфіскації, передбаченої Кримінальним кодексом; щодо конституційності низки положень Закону «Про очищення влади» (так званий «закон про люстрацію»)», – зазначила О. Совгиря.

Як відомо, КСУ розпочав розгляд щодо конституційності статей Кримінального кодексу, що стосуються спецконфіскації, в березні 2021 року, а відповідне подання надійшло від 47 народних депутатів, здебільшого від ОПЗЖ, ще в серпні 2020 року. Ініціатори звернення наголошують, що спецконфіскація дублює дію конфіскації. Додамо, що Європейський суд розкритикував закон про люстрацію. То ж ще у червні 2020 року Міністерство юстиції розробило законопроект про внесення змін до чинного документа. Однак згодом цей законопроект Кабінету Міністрів України було знято

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.