В Україні
Ліквідують школи та професійні училища соціальної реабілітації
Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про юстицію, дружню до дитини», яким пропонується визначити:
- принципи юстиції, дружньої до дитини;
- положення про поводження з дітьми, які вчинили правопорушення і потрапили до системи правосуддя, а також з дітьми, які є потерпілими або свідками і потребують застосування заходів соціальної реабілітації;
- положення про альтернативні кримінальному провадженню та судовому розгляду можливості реагування на правопорушення дітей (зокрема, з проведенням процедури відновного примирення (медіації) або без неї із застосуванням одного чи декількох відновних заходів, спрямованих на соціальну реабілітацію дитини і запобігання повторному вчиненню нею правопорушень).
Також пропонується звільнити дітей, які звертаються до суду, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх інстанціях.
Крім того, пропонується покласти функції щодо здійснення соціальної реабілітації дітей у конфлікті та у контакті із законом на центри соціально-психологічної реабілітації дітей, при цьому ліквідувавши загальноосвітні школи та професійні училища соціальної реабілітації.
«Методики соціально-психологічної роботи з дітьми, яких наразі влаштовують у загальноосвітні школи соціальної реабілітації, та значна кількість вихованців центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, які мають подібний, проте не встановлений досвід протиправної поведінки, мають багато спільних рис. Саме тому законопроектом пропонується передбачити можливість роботи з такими дітьми в умовах одного закладу», – прокоментував заступник Міністра юстиції, голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Олександр Банчук.