Connect with us

В Україні

Лізингодавців переоформлять як фінансові компанії

Опубліковано

Національний банк оприлюднив Білу книгу «Майбутнє регулювання небанківського лізингу» – секторальний документ, в якому НБУ як майбутній регулятор ринків небанківських фінансових послуг описує поточний стан ринків, їх проблеми та заплановані зміни в регулюванні.

В Україні ринок фінансового лізингу останні кілька років зростав але досі залишається  невеликим. Тому головною метою нового регулювання, запропонованого у Білій книзі, стане сприяння розвитку ринку фінансового лізингу на засадах прозорості, дотримання прав та інтересів клієнтів.

По-перше, будуть уніфіковані вимоги до лізингодавців, які працюють у формі фінансових компаній чи у формі юридичних осіб з ліцензією на фінансовий лізинг. Хоча послугу вони надають однакову, наразі вимоги до них різні. Національний банк встановить єдині вимоги та для надання послуги фінансового лізингу, вимагатиме від лізингодавця отримання ліцензії на здійснення діяльності фінансової компанії. Лізингодавці, що вже зараз існують на ринку, будуть переоформлені в статус фінансових компаній з відповідним видом ліцензії автоматично. Як і раніше, окрім надання фінансових послуг лізингодавці зможуть займатися також іншою господарською діяльністю, в тому числі оперативним лізингом.

Хоча загалом до лізингових компаній будуть застосовуватися спрощені вимоги як до сегменту фінансового ринку без підвищеного ризику, який не залучає кошти населення, до таких компаній будуть збережені вимоги щодо обсягу капіталу. Лізингові компанії повинні підтримувати власний капітал на рівні 3 млн грн у випадку надання тільки послуг із фінансового лізингу або 5 млн грн, якщо лізингова компанія планує надавати дві або більше фінансових послуг.

По-друге, буде врегулювано та розширено джерела фінансування фінансових компаній, оскільки обмеженість у можливостях залучення фінансування є однією з ключових перешкод для розвитку ринку. Лізингодавці зможуть, серед інших, залучати кошти в афілійованих осіб та кошти на умовах субординованого боргу, в тому числі від фізичних та юридичних осіб, які є кваліфікованими інвесторами. Також буде чіткіше врегульована можливість залучення коштів шляхом випуску боргових цінних паперів.

По-третє, будуть підвищені вимоги до прозорості компаній та складання і розкриття звітності. Розвиток цього ринку можливий лише за умови довіри кредиторів та клієнтів, обізнаності населення та бізнесу і забезпечення дотримання прав всіх сторін. Інформативна звітність, складена за міжнародними стандартами та перевірена незалежним зовнішнім аудитом, повинна стати основною формою підтвердження фінансового стану компанії перед її контрагентами та кредиторами.

Про Білу книгу «Майбутнє регулювання діяльності ломбардів»  ми писали раніше.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.