Connect with us

В Україні

«Львовський синдром»

Опубліковано

Валерій Буняк, адвокат, керуючий партнер АО «Bsb partners»

Здавалося б зовсім недавно, вже після початку повномасштабної воєнної агресії росії проти України, а саме 3 жовтня 2022 року, наказом голови Верховного Суду було припинено повноваження голови Касаційного господарського суду Богдана Львова – через наявність у нього другого громадянства – російської федерації. Хоча до цього Б. Львов очолював господарську касацію з 2014 року, тобто 8 років, при тому неодноразово їздив до рф, проте жодних питань до його подвійного громадянства в компетентних органів чомусь не виникало.

Читайте також: Англійська – мова міжнародного спілкування в Україні

На жаль, хоча в справі Б. Львова, у випадку достовірності факту подвійного громадянства, очевидними є підстави до кримінального переслідування винних осіб, у тому числі за ст. 111 КК України (державна зрада), однак про жодні розслідування ми не чули. Хоча хтось підписував стосовно Богдана Львова результати спецперевірки СБУ, подавав відомості тощо.

Однак два тижні тому, 6 червня, із засобів масової інформації, стало відомо, що головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України було обрано Романа Ігнатова. Ну обрали, так обрали. Та біда в тому, що Роман Ігнатов також має у своїй біографії факти, які з великою вірогідністю вказують на можливість існування в нього громадянства російської федерації.

Як ідеться в його послужному списку, у 1995 році він закінчив Саратовський юридичний інститут і розпочав роботу на посаді старшого слідчого прокуратури міста Петрозаводська (російська федерація). Проте відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону рф «Про прокуратуру російської федерації» (у редакції закону 1992 року, чинній на той час) слідчим органів прокуратури міг стати виключно громадянин росії.

Жодних даних про те, що Роман Ігнатов у подальшому відмовився від російського громадянства, в публічних джерелах не звучало, хоча, безумовно, даний факт є важливим для зайняття людиною вищих державних посад, особливо в період прямої війни з росією.

Читайте також: Кримінальну відповідальність за корупцію у сфері правосуддя буде посилено

Як вказує приклад Б. Львова, суспільству не варто сильно покладатися на результати спецперевірки СБУ в питанні подвійного громадянства. Відповідно, єдине, що залишається, це апелювати до громадської думки. Також, на моє переконання, на часі є створення спеціальної комісії по виявленню ознак російського громадянства у вищих посадових осіб держави Україна, адже є очевидним, що Служба безпеки України з цим завданням не справляється.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.