Connect with us

В Україні

Лише чверть українців підтримують відкриття ринку землі

Лише 26% українців проголосували б за відкриття ринку землі на референдумі, якщо б він відбувся найближчим часом.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 7 по 11 квітня. При цьому 60% не підтримують таку ініціативу. Якби всеукраїнський референдум щодо продажу земель сільськогосподарського призначення проходив у найближчий тиждень, 26% тих, хто взяв би участь у голосуванні, проголосували б за продаж землі, а 74% — проти. Опитування проводилося методом телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки серед 2 000 респондентів старших 18 років. У вибірку не включаються тимчасово непідконтрольні Україні території — АР Крим та окремі райони Донецької й Луганської областей. Нагадаємо, 31 березня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (№ 2178­10), який вводить в Україні ринок землі (з 1 липня 2021 року).

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Які предмети здаватимуть під час державної підсумкової атестації?

Міністерство освіти і науки опублікувало для громадського обговорення проект наказу «Деякі питання проведення в 2020/2021 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

Проектом запропоновано визначити перелік предметів, з яких в 2020/2021 навчальному році буде проводитися державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття:

 • початкової освіти (у 4 класах закладів загальної середньої освіти);
 • базової середньої освіти (у 9 класах закладів загальної середньої освіти);
 • повної загальної середньої освіти (профільної загальної середньої освіти).

Також пропонується встановити, що в 2020/2021 навчальному році державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти, базової середньої освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

Ознайомитись з проектом можна за посиланням.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 12 жовтня 2020 р. з темою повідомлення «Громадське обговорення» на електронну адресу b_kudrenko@mon.gov.ua.

Читати далі

В Україні

Туроператорів і турагентів внесуть до Єдиного туристичного реєстру

Міністерство культури та інформаційної політики презентувало основні тези законопроекту, який передбачає системне оновлення застарілого закону «Про туризм».

Проект, зокрема, передбачає:

 • створення Єдиного туристичного реєстру – електронної бази туроператорів, турагентів, засобів розміщення та фахівців туристичного супроводу;
 • запровадження сучасної термінології відповідно до стандартів UNWTO (Всесвітньої туристичної організації);
 • визначення розвитку внутрішнього та в’їзного туризму пріоритетними напрямами державної політики;
 • визначення обов’язкових умов договору на туристичне обслуговування та розмежування відповідальності турагентів та туроператорів;
 • закладення механізмів створення цільових туристичних фондів;
 • запровадження обов’язкового страхування туристів на повернення в Україну тощо.

Читати далі

В Україні

МОН пропонує визначитися із завданнями вищої освіти

Міністерство освіти і науки опублікувало для громадського обговорення проект Стратегії розвитку вищої освіти України на 2021-2031 роки.

Стратегія визначатиме місце вищої освіти у суспільстві й економіці країни через формулювання місії та візії, основні стратегічні й операційні цілі та завдання щодо їх досягнення, механізми реалізації та моніторингу,  очікувані результати та способи їх вимірювання.

Відповідно до Стратегії місія вищої освіти – забезпечення сталого інноваційного розвитку України через підготовку висококваліфікованих фахівців, створення та поширення знань, формування інтелектуального, соціального та духовного капіталу суспільства, готового до викликів майбутнього.

Стратегія визначає такі стратегічні цілі:

 • покращення системи управління освітою і забезпечення автономії ЗВО;
 • забезпечення збалансованості ринку праці фахівців з вищою освітою;
 • забезпечення якості і доступності вищої освіти для різних верств населення;
 • інтеграція науки, освіти та бізнесу для забезпечення економічного зростання країни;
 • розвиток кадрового потенціалу ЗВО;
 • розвиток системи безперервної освіти та навчання протягом життя;
 • інтеграція у європейський і світовий освітній простір з урахуванням національних інтересів.

Головним результатом реалізації Стратегії має бути створення сучасної ефективної системи освіти, яка дозволяє забезпечити кадровий і науково-технічний супровід розвитку національної економіки, задовольняє потреби суспільства, посідає гідне місце у світі, є конкурентоспроможною на внутрішньому та світовому ринках освітніх послуг.

Пропозиції та зауваження до проекту приймаються до 25 жовтня 2020 р. на електронну пошту vrublevska@mon.gov.ua.

Читати далі

В тренді

Telegram