Connect with us

В Україні

Лише три десятки депутатів ВРУ подали декларації про доходи

Опубліковано

Лише 7% народних депутатів Верховної Ради добровільно подали до Нацагентства із запобіганню корупції декларації за 2021 рік. Більшість із них – представники «Слуги народу».

Про це Руху ЧЕСНО повідомили у НАЗК. Як прозвучало, станом на середину березня лише 29 нардепів добровільно подали щорічні декларації за 2021 рік. Водночас до завершення воєнного стану громадяни і медіа не зможуть ознайомитися з ними, а НАЗК – перевірити їх. Найбільше депутатів-декларантів у владній фракції «Слуга народу» – 20 (8% від складу фракції), далі йдуть представники депутатських груп «Довіра» – 3 (17%), та «За майбутнє» – 2 (11%). У фракціях «Європейської солідарності», «Батьківщини», «Голосу» та серед представників забороненої ОПЗЖ подано лише по одній декларації.

Читайте також: Посадовці знову подаватимуть е-декларації

Жодної декларації станом на зараз не подали також позафракційні депутати. В переліку тих, хто добровільно подав свої декларації, немає й двох заступників голови Ради, лідерів парламентської більшості та голів інших фракцій і груп.

У НАЗК, правда, зазначають, що через обмеження воєнного стану декларування за 2021 рік відбувається добровільно. Додамо, що на сайті агентства є лічильник, який відображає статистику поданих декларацій та оновлюється щопонеділка. Так от, найменше декларацій подано від посадовців Офісу Президента, Кабміну та народних депутатів. Окрім того, через обмеження воєнного стану той же НАЗК не може здійснити перевірку декларацій, тож у разі подання неправдивої інформації декларант не отримає покарання. І все це в той час, коли громадськість наполягає на відкритті реєстрів і поновленні доступу до публічної інформації.

Водночас у НАЗК зазначили, що сподіваються на швидкий розгляд законопроекту № 8071 та відновлення всіх вимог антикорупційних органів і громадськості. Рух ЧЕСНО звернувся за коментарем до голови фракції «Слуги народу», аби з’ясувати, коли цей проект потрапить на розгляд народних депутатів у сесійну залу. Наразі відповіді немає.

Нагадаємо, що саме Арахамія у вересні минулого року зареєстрував вказаний законопроект № 8071, яким передбачається відновлення декларування та розблокування перевірок звітності партій. За словами автора проекту закону, у ВРУ створено робочу групу для оперативного доопрацювання документа, а його ухвалення підтримує Президент Зеленський та посли G7.

Читайте також: Сервіс предзаповнення декларації про майновий стан і доходи від ДПС

«Але, як ми знаємо, подібні заяви досить часто залишаються лише на рівні декларацій, а якщо влада не хоче реального вирішення проблеми, то для цього створюють «робочі групи», «спеціальні тимчасові комісії» та дорадчі органи без визначених прав і обов’язків. Суспільство має право знати про політичні фінанси тих людей, які розподіляють їхні ресурси», — резюмують у ЧЕСНО.

За інформацією НАЗК, за минулий, 2022, рік загалом уже подано 77 300 декларацій, але кількість декларацій саме від народних депутатів наразі невідома.

Нагадаємо, в лютому Президент Володимир Зеленський підтримав петицію щодо відновлення декларування статків посадовців і депутатів. Напередодні на підтримку законопроекту № 8071 виступили також посли G7.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.