В Україні
Маніфест на захист Конституції України
Бізнес оприлюднив звернення до Президента: просить втрутитися.
Український бізнес просить Президента, як гаранта Конституції, втрутитися в ситуацію з хвилею корупції, рейдерських атак та свавілля чиновників, яка накрила український бізнес.
Про це йдеться в Маніфесті бізнесу на захист статті 42 Основного Закону, оприлюдненого на сайті Федерації роботодавців України. Як наголошується, рейдерство та корупція стали визначальною прикметою теперішнього часу, попри війну в країні. «У надзвичайно важких умовах війни український бізнес став опорою держави. На цьому тлі Україну накрила хвиля корупції та рейдерських атак. Свавілля перевертнів у погонах та суддівських мантіях перейшло всі межі», – «Рейдери на державній службі переконані в своїй безкарності», – наголошують підписанти маніфесту.
Читайте також: Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси
Підприємці готові надати конкретні прізвища координаторів та виконавців, які здійснюють тиск на бізнес. Як один із кроків щодо розв’язання проблеми, підписанти маніфесту оголосили про намір сформувати публічний реєстр рейдерів, який включатиме силовиків та суддів.
«Це питання національної безпеки. Незаконний тиск на власників підприємств з боку корупціонерів вже спричинив другу хвилю еміграції промислового бізнесу за кордон. «Це – втрата робочих місць назавжди», – йдеться в маніфесті.
Бізнес також звертається до Президента України з ініціативою на час воєнного стану:
- законодавчо заборонити використання державних силових структур у корпоративних спорах, які не стосуються національної безпеки;
- заборонити обшуки та інші форми «маски-шоу», якщо підприємство готове добровільно надати будь-які документи, необхідні слідчим;
- запровадити спрощену процедуру притягнення до відповідальності до судів, чорних нотаріусів та реєстраторів, незаконність рішень яких доведена у судах вищих інстанцій.
Трохи пізніше, 17 липня, заступники керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма та Олег Татаров провели першу зустріч учасників Координаційної платформи, яка надалі розглядатиме проблемні питання, що виникають між бізнесом і правоохоронними органами.
Відповідне повідомлення з’явилося на сайті Президента.
Як зазначається, в згаданій зустрічі також взяли участь заступник міністра економіки Олексій Соболєв, заступник Генерального прокурора Дмитро Вербицький та керівник головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки Олександр Ткачук. Від бізнесу до обговорення долучилися: CEO мережі Multiplex Роман Романчук, співзасновник компанії Time Investment Group Радислав Ткаченко, менеджер з питань фіскального регулювання «Філіп Морріс Україна» Михайло Поляков і керівник зернового напряму «Олам Україна» Олексій Пахомов.
Читайте також: 50 млрд євро на підтримку України та її наближення до ЄС
«Ми почали діалог із бізнесом, всебічно аналізуючи його кейси. Найближчим часом маємо намір провести глибшу експертизу. А поки що бачимо, що ситуації доволі різнопланові. Є випадки справді неадекватного ставлення з боку правоохоронних органів до підприємців. Утім, є й випадки, коли бізнес порушував законодавство, а державі, судячи з усього, було завдано збитків. Тож знаходитимемо компромісні рішення щодо кейсів у межах чинного законодавства та змінюватимемо закони там, де це необхідно», – зазначив Ростислав Шурма.
Джерело: Юридичний вісник України