Мін’юст програв справу про дванадцять мільйонів | LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Мін’юст програв справу про дванадцять мільйонів

Дата публікації:

Третього березня Одеський окружний адміністративний суд ухвалив рішення, яким задовольнив позов Акціонерного товариства «Одеська ТЕЦ» до Міністерства юстиції України в особі його Департаменту державної виконавчої служби про скасування постанови, яким останнє хотіло стягнути з позивача 12,4 млн грн судового збору. Даний вердикт свідчить про те, що чиновники вказаного відомства, на жаль, поки що так і не навчилися читати до кінця закони.

Історія даного конфлікту почалася у далекому 2013 році, коли згадана теплоелектроцентраль не розплатилася за поставлений їй газ із Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України». Остання подала позов на 133 мільйони гривень до Господарського суду Одеської області й частково виграла: рішенням від 07.04.2015 р. було присуджено до стягнення з відповідача 124 млн грн –враховуючи зрізані «хвости» тіла боргу. В липні того ж року, коли це рішення вже набрало законної сили, було видано відповідний судовий наказ, але заява Нафтогазу про примусове виконання рішення надійшла до органів юстиції аж через чотири з лишком роки, а саме 11 грудня 2019 р.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Чому стягувач так надовго затягнув процес в тексті рішення адміністративного суду не сказано, але достеменно відомо, що протягом цього проміжку часу в країні сталося чимало визначних подій, серед яких варто назвати, по-перше, майже десятикратне підвищення ціни на газ для споживачів житлово-комунального сектору, по-друге, ухвалення Верховною Радою Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії». Не занурюючись надто глибоко в його зміст, зазначимо, що він трохи полегшував становище боржників з числа комунальних підприємств – залишаючи непорушним право постачальників на повернення основного боргу, він разом з тим дозволяв прощати їм борги в частині додаткових нарахувань. Наприклад, штрафних санкцій. А крім того дарував їм десять відсотків виконавчого збору, який, відповідно до ст. 27 Закону України «Про виконавче провадження», зазвичай стягується у випадку примусового виконання рішення суду.

Отже, продовжимо. 27 грудня 2019 року Департамент державної виконавчої служби Мін’юсту відкрив виконавче провадження й, окрім іншого, виніс постанову про стягнення з Одеської ТЕЦ виконавчого збору в розмірі 12,4 млн грн. В керівництві останньої цілком логічно вирішили, що з неї хочуть взяти «не по чину» й подали позов до суду про визнання незаконними дій Міністерства юстиції.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

В даній ситуації суд, на відміну від чиновників Мін’юсту, підняв не лише обидва згадані вище закони, а й підзаконні акти, які регламентували процедуру звільнення підприємств теплокомуненерго від стягнення надмірних платежів. Так, у пункті 6 частини 5 статті 27 Закону України «Про виконавче провадження» чітко було написано, що виконавчий збір не стягується за виконавчими документами про стягнення заборгованості, що підлягає врегулюванню відповідно до згаданого вище закону про врегулювання заборгованості комунальників. А вже в цьому другому законі було сказано, що для звільнення від стягнення підприємства-боржники мають бути включені до спеціального Реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства. Цим органом було Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, наказом якого від 10.05.2019 р. № 107 Одеська ТЕЦ була включена до цього самого Реєстру теплопостачальних, теплогенеруючих та інших підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії.

Все перелічене й дало підстави Окружному адміністративному суду Одеської області визнати протиправною постанову Департаменту ДВС про стягнення з позивача 12,4 мільйони гривень й стягнути натомість із самого Міністерства юстиції 21 тисячу гривень судового збору.

Юрій КОСТЮЧЕНКО,
ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

До 12 років позбавлення волі за невиконання Правильного рішення Президента

Опубліковано

on

От

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін і доповнень до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України» № 5672-1.

Новою ст. 108-1 Кримінального кодексу пропонується встановити, що Президент України може ухвалювати Правильне рішення як винятковий управлінський захід, зокрема у формі кримінально-правового заходу, яке має своїм завданням правове забезпечення реалізації повноважень Президента, які прямо не визначені Конституцією України, але є необхідними з огляду на політичну доцільність та запит суспільства на рішучі реформи та з інших питань.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Читайте також: «Діагностичний довідник» з кримінального законодавства: зміст та спрямованість

Про ухвалення Правильного рішення Президент України видає указ.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Правильне рішення є тимчасовим кримінально-правовим заходом. Норми, що його регулюють, підлягають скасуванню через 10 (десять) років, після припинення виконання повноважень чинним Президентом України.

Правильне рішення, ухвалене Президентом України, є обов’язковим, остаточним і оскарженню не підлягає.

Також передбачається, що невиконання або неналежне виконання громадянами України, іноземцями та особами без громадянства Правильного рішення, – каратиметься позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

Читати далі

В Україні

Банкомати обладнають з клавіатурою зі шрифтом Брайля

Опубліковано

on

От

Національний банк опублікував для обговорення проект Методичних рекомендацій щодо організації обслуговування споживачів фінансових послуг із маломобільних груп населення в установах України.

Читайте також: Впроваджено щорічний моніторинг безбар’єрності

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Так, фінансовим установам запропоновано розширений перелік засобів і пристосувань, технічних програм та застосунків, які дозволять споживачам із маломобільних груп населення:

  • безперешкодно пересуватися та спрощено орієнтуватися приміщенням фінансової установи у зв’язку з достатністю інформації (банкомати з клавіатурою зі шрифтом Брайля, облаштування робочого місця пристроєм/програмою для відеозв’язку з перекладачем жестової мови, наявність пандуса (постійного або тимчасового) або іншого альтернативного способу входу, якщо вхід до установи обладнано сходами тощо);
  • вільно користуватися технологічно-доступними послугами;
  • легко працювати з веб-сайтом фінансової установи.

Методичні рекомендації можуть однаково застосовуватися як банками, так і іншими фінансовими установами, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює Національний банк.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Будови, що не відповідають вимогам доступності для осіб з інвалідністю, не прийматимуть в експлуатацію

З презентацією проекту можна ознайомитись за посиланням

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 30 вересня 2021 р. (включно) на електронну адресу: Consumer.Protection@bank.gov.ua.

Читати далі

В Україні

Діти з малозабезпечених багатодітних родин отримають грошову допомогу

Опубліковано

on

От

З ініціативи Президента України найближчим часом Кабінет Міністрів розробить механізм виплати грошової допомоги дітям з багатодітних родин, які належать до категорії малозабезпечених, – у межах підготовки до нового навчального року.

Читайте також: Аналіз ефективності соціальних виплат виявив нерівномірну підтримку різних категорій пільговиків

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Для реалізації цієї ініціативи акумульовано близько 300 мільйонів гривень, які будуть спрямовані на підтримку майже 150 тисяч дітей.

Виплати мають бути проведені вже в серпні.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Нагадаємо, хронічні безробітні зможуть отримати 97 500 грн позики на власну справу

«Позитивні тенденції в економіці та зростання доходів державного бюджету свідчать про те, що в держави є можливість збільшувати допомогу тим нашим громадянам, які її потребують. Урядовці мають забезпечити це якнайшвидше й максимально зручно – без жодної бюрократії», – прокоментував Президент Володимир Зеленський.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link