Connect with us

В Україні

Мінекономіки пропонує ідентифікувати інтернет-продавців

Мінекономіки розробило проект закону «Про захист прав споживачів» у новій редакції, який передбачає запровадження механізмів із регулювання інтернет-комерції.

Про це йшлося під час зустрічі першого віце-прем’єр-міністра — міністра економіки Олексія Любченка з Українською радою бізнесу, передає прес-служба міністерства. «Регулювання інтернет-комерції — вимоги сьогодення. Адже неможливість ідентифікувати онлайн-продавця спричиняє незахищеність прав споживача та бюджетні втрати через нереєстрацію продавців як підприємців. Отже, щоб вирішити ці проблеми ініціюємо механізм добровільної ідентифікації в реєстрі інтернет-магазинів продавцями товарів в електронній комерції», — заявила заступниця міністра економіки Ірина Новікова.

Читайте також: Операторів електронної комерції внесуть до єдиного реєстру

Як зазначається, законопроект, розроблений міністерством, містить норми, якими передбачено, що підприємці, які здійснюють електронні продажі, обов’язково повинні будуть розміщувати інформацію про себе як суб’єкта господарювання та перелік інформації про продукцію. «В законопроекті надається визначення «електронний торговельний майданчик (маркетплейс)» та «електронний сервіс порівняння продукції (прайс-агрегатор)», а також встановлюється відповідальність за ненадання повної інформації суб’єктом господарювання щодо його ідентифікації», — йдеться в повідомленні. Наразі проект закону знаходиться на розгляді Кабміну.

Відповідно до документу Держпродспоживслужба отримує право звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до веб-сайтів суб’єктів господарювання, які використовують нечесну підприємницьку практику, порушують законодавство про захист прав споживачів та яких неможливо ідентифікувати. Також встановлюється відповідальність за надання недостовірних даних. «Паралельно з цим Мінекономіки спільно з Мінцифри працюють над створенням платформи «Е-споживач» для продавців, які здійснюють господарську діяльність в інтернет-магазинах, зокрема маркетплейсах, прайс-агрегаторах, класифайдах. Цей електронний сервіс дозволить ідентифікувати продавця шляхом надання йому статусу Держпродспоживслужбою «Перевірений продавець», — додали в Мінекономіки.

Мінцифри також розробило проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про електронну комерцію» щодо внесення інформації продавцями до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів». Законопроект передбачає створення «Єдиного реєстру продавців у сфері електронної комерції», запровадження механізму перевірки достовірності даних продавців шляхом введення добровільної ідентифікації і верифікації та встановлення відповідальності за надання недостовірних даних.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.