В Україні
Мінкультури не підтримало «карантин вихідного дня»
Міністерство культури та інформаційної політики не підтримує ініціативу щодо введення «карантину вихідного дня», оскільки це може спричинити негативні наслідки для сфери культури, креативних індустрій та гостинності.
Сотні тисяч людей опиняються у зоні ризику залишитися без роботи.
Окреме питання, чи витримає економіка України, якщо свою роботу призупинить сфера, яка генерує від 2 до 4% ВВП. І це в розрізі сфери культури, хоча варто пам’ятати, що загалом аналогічними є ризики й для мікро, малого та середнього бізнесу.
Заклади культури очевидно не є епіцентром для розповсюдження вірусу. Контролювати дотримання карантинних обмежень у закладах культури чи не найпростіше: потік людей регулюється, розсадка визначається, те, щоб відвідувачі перебували у масках та температурний скринінг – постійно відслідковується, дезинфікуючі засоби завжди в доступі.
Тому закривати сферу, яка фактично є взірцем для багатьох галузей з виконання санітарно-епідеміологічних вимог МОЗ, – рішення, яке може призвести до неминучих втрат. Заборона на роботу в вихідні дні для закладів культури та креативних індустрій призведе до зменшення і без того критично низьких доходів ще додатково на 50% і більше.
Нагадаємо, що Уряд запровадив «карантин вихідного дня» з 14 до 30 листопада 2020 р. Прийняті зміни передбачають також поширення протиепідемічних обмежень, які стосувалися «помаранчевої» зони карантину, на всі регіони країни.
А Мінкультури вже почало збирати пропозиції для негайних заходів з підтримки життєдіяльності сфери культури.