Connect with us

В Україні

«Мінна» війна з нашими нервами

Опубліковано

Останнім часом Україну накрила хвиля соціальних зривів, що дедалі більше корегують наше життя. Йдеться про страйки, протести, перекриття доріг, мінування тощо.

Так, мінують і погрожують підривами в судах, держустановах, мегамаркетах, на залізниці, на мостах. Й остання київська пригода з погрозами підірвати міст Метро стала яскравим прикладом соціального безглуздя і, водночас, професійної роботи правоохоронців. Тут, як і в більшості випадків, все обійшлося без тяжких наслідків. Відомо, що винуватець на ім’я Олексій Бельке є кримчанином, колишнім військовим. За повідомленням посадовців МВС, він заїхав на міст, вийшов посеред нього і почав погрожувати всім, хто проїзджав мимо, підірвати метроміст. Слідчі столичної поліції кваліфікували інцидент як підготовку до терористичного акту. Тому до мосту Метро були підтягнуті наряди патрульних, кінологи зі службовими собаками, спецназ і фахівці вибухотехнічної служби. А в Києві на «червоній» гілці метро було зупинено рух від станції «Дніпро» до станції «Дарниця». Пізніше стало відомо, що винуватець донедавна був сержантом­контрактником і числився начальником радіостанції польового вузла зв’язку військової частини, що дислокується в Броварах.

Дещо суперечливими є повідомлення про політичний підтекст події. Так, за даними сайту «Страна.ua» Олексій Бельке ніколи не висував жодних політичних вимог, а пережив психічне потрясіння на особистому ґрунті, до того ж, він знаходився в стадії алкогольного сп’яніння. В той же час, за повідомленням телеканалу «Прямий», терорист зробив першу заяву, в якій, нібито, вимагав від керівництва держави припинити капітуляцію на Донбасі. В той же час Міністерство у справах ветеранів висловлює подяку силовикам, правоохоронцям і всім причетним до професійного, безпечного й безкровного вирішення ситуації. Команда міністерства запевнила в готовності надати будь­яку допомогу в комунікації між Олексієм Бельке і «тими, кого це може стосуватися на офіційному або неофіційному рівнях».

Ще про «підривника» метромосту відомо, що перед звільненням він відсидів на гауптвахті, а пізніше добровільно здав декілька кілограмів вибухівки та бойові припаси. Тим не менше, в згаданому Міністерстві у справах ветеранів заявляють, що будуть захищати інтереси Олексія Бельке, як і будь­якого іншого учасника російсько­української війни, зокрема, його право на повагу, справедливий розгляд цієї справи й допомогу, при необхідності. «Ми не дозволимо використовувати цей інцидент для очорнення бійців та ветеранів, або для розколу між ними й рештою суспільства», — йдеться в заяві відомства. Водночас тут закликали громадян уважно перевіряти інформацію, а журналістів — «спиратися на достовірні джерела».

Отже, складемо пазли. Нам відомо, що «підривник» — професійний військовий, який своїми діями на півдня паралізував півміста. І будь у його руках відповідна зброя, то, можливо, паралізував би все місто та зробив усе, щоб його дії були оцінені як приготування до вчинення терористичного акту, що може тягнути на довічне ув’язнення (слова керівника столичної поліції Андрія Крищенка).

Під час затримання при чоловікові не було знайдено вибухових речовин або пристроїв. У нього було вилучено карабін, яким він розстріляв поліцейський дрон. Слід зазначити, що з оперативної точки зору — це була складна поліцейська операція. Міст Метро в Києві — стратегічний об’єкт підвищеної небезпеки. Його зупинка дійсно паралізувала півстолиці. Враховуючи, що цього літа О. Бельке добровільно здав у поліцію вибухівку і патрони, в його машині могло бути що завгодно. Тому обидва виїзди з мосту перекрила бронетехніка, а для примусової зупинки машини розклали їжаки. З повітря за зловмисником спостерігали дрони, рух по Дніпру блокувала водна поліція, свої позиції зайняли снайпери. Невдалі спроби почати змістовні перемовини ні до чого не привели, може, через неадекватний стан підозрюваного. Тож із наближенням темної пори доби було прийнято рішення почати штурмові дії. І вперше в столиції був задіяний КОРД, бійці якого набли зилися до винуватця, змусили його вийти з машини, лягти на дорогу й затримали без жодного пострілу. Зараз тривають слідчі дії.

Тож ця подія дійсно стала викликом для життя цілого міста. Щоб привести його в норму, на допомогу прийшли поліцейські. І згадалося мудре прислів’я про те, що маємо берегти один одного, інакше божевілля почнеться всередині нас самих. Але допустити цього не можна, бо внутрішня війна — це теж саме божевілля, тільки спровоковане гарячою головою. Добре, що в поліції вона на цей раз була холодною.

І наостанок зазначу: звернутися до цієї теми мене змусив випадок із мінуванням метромосту в Києві, який так налякав киян. Хоча, зізнаймося, повідомлення про мінування тих чи інших об’єктів — в Україні уже буденність, як і, чого гріха таїти, війна на сході країни. Таких випадків щодня — чи не сотні. І це — теж війна, але кібервійна — з нами, нашими нервами, нашою єдністю і вірою. Й ми повинні виграти цю війну. Виграти разом, будучи стійкими й одностайними.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.