Connect with us

В Україні

Містобудівну документацію мають затверджувати лише за наявності стратегічної екологічної оцінки

Дата публікації:

Асоціація міст України нагадала органам місцевого самоврядування про необхідність здійснення стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації

Так, до АМУ звернулося Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України щодо порушення органами місцевого самоврядування Законів України «Про стратегічну екологічну оцінку» та «Про регулювання містобудівної діяльності» під час затвердження містобудівної документації без стратегічної екологічної оцінки, зокрема, детальних планів територій.

АМУ звертає увагу, що 20 березня 2018 р. прийнятий Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку», дія якого, зокрема, поширюється на містобудівну документацію, яка розробляється та/або підлягає затвердженню органом місцевого самоврядування. Відповідно до ст. 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», детальний план території підлягає стратегічній екологічній оцінці.

Отже, починаючи з 12 жовтня 2018 р., з моменту введення в дію Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», органи місцевого самоврядування зобов’язані здійснювати стратегічну екологічну оцінку містобудівної документації.

У разі затвердження органом місцевого самоврядування містобудівної документації без стратегічної екологічної оцінки, всі наступні дії щодо надання містобудівних умов та обмежень, виділення земельних ділянок тощо наражаються на ризики їх відміни у судовому порядку, в тому числі за позовами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Враховуючи вищенаведене, АМУ рекомендує органам місцевого самоврядування:

– під час розробки містобудівної документації у своїй роботі керуватися Законами України «Про стратегічну екологічну оцінку» та «Про регулювання містобудівної діяльності»;

– у разі непроведення стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації, яка була затверджена починаючи з 12 жовтня 2018 р. і до сьогодні, вжити заходів щодо приведення такої документації до вимог чинного законодавства.

Ознайомитись з листом АМУ можна за посиланням.

В Україні

Визначити статус олігархів пропонує Президент

Опубліковано

on

Президент України Володимир Зеленський запропонував Раді нацбезпеки та Офісу Глави держави у співпраці з Антимонопольним комітетом розробити новий законопроект щодо олігархів.

«Такого в нас в Україні не було. Вважаю, що сьогодні це один з пріоритетів – розробити фундаментальний законопроект про статус олігарха в нашій країні: що буде з такими людьми, які будуть впроваджуватися санкції, як олігархи будуть перетворюватися на бізнесменів. Тому що ми підтримуємо великий бізнес, будь-який бізнес в Україні. А вплив олігархів на Україну – на вибори, на економіку, на закони, на Верховну Раду – цього допустити більше не можна», – прокоментував В. Зеленський.

Читати далі

В Україні

Нотаріально посвідчений договір про відшкодування шкоди в разі ДТП убезпечить від проблем

Опубліковано

on

Нотаріальна палата України підготувала інфографіку про переваги укладення та нотаріального посвідчення договору про відшкодування шкоди в разі ДТП.

Підставою укладання договору є ст. 1187 ЦК України.

Шкода, завдана транспортним засобом як джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка володіє цим транспортним засобом. Порядок відшкодування матеріальної та моральної шкоди може бути врегульовано шляхом укладення договору про відшкодування шкоди. Нотаріальне посвідчення договору убезпечує сторони від різноманітних проблем.

Договір може містити таку інформацію:

 • ПІБ, РНОКПП, місце проживання сторін;
 • час та місце ДТП;
 • розмір матеріальної шкоди, завданої власнику транспортного засобу, визначеної за згодою сторін;
 • домовленість про порядок виплати матеріальної шкоди;
 • відомості про відсутність претензій між сторонами за завдану матеріальну шкоду за наслідками ДТП.

Документи, необхідні для оформлення договору:

 • паспорти та РНОКПП сторін;
 • згода другого з подружжя (у разі, якщо постраждалий ТЗ перебуває у спільній власності подружжя).

Переваги укладання та нотаріального посвідчення договору:

 • економія часу та коштів;
 • фіксація відсутності претензій сторін одна до одної;
 • можливе відстрочення чи розстрочення платежу, стягнення грошової компенсації за виконавчим написом нотаріуса – без судового розгляду;
 • гарантія дійсності договору, повна перевірка документів нотаріусом;
 • роз’яснення нотаріусом прав та обов’язків сторін договору;
 • згода чоловік/дружини, що є співвласником;
 • у разі втрати договору – можливо отримати дублікат.
Читати далі

В Україні

Залучених до ЗНО освітян вакцинуватимуть від COVID-19 у першу чергу

Опубліковано

on

Працівників освіти, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2021 р., за їхнім бажанням, щеплюватимуть вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech.

«Проведення зовнішнього незалежного оцінювання з дотриманням заходів безпеки є важливим та необхідним етапом для початку вступної кампанії 2021 року. Дякую своїм колегам з Міністерства охорони здоров’я за те, що підтримали позицію щодо першочергової вакцинації освітян та працівників, які залучені до проведення ЗНО. Хочу наголосити, що вакцинування відбуватиметься добровільно. Наше основне завдання – організація безпечних умов для проходження тестування», – прокоментував Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Зазначається, що працівники освіти, які залучені до ЗНО та мають бажання вакцинуватися, можуть звертатися до структурних підрозділів з питань освіти обласних державних адміністрацій, а вони, у свою чергу, узагальнять списки та передадуть їх регіональним координаторам з вакцинації для подальшого детального планування.

Через 28 днів після щеплення першою дозою працівників сфери освіти, які матимуть бажання щеплюватися, вакцинують другою дозою з тієї ж партії вакцин CoronaVac, тобто за кожною особою, щепленою першою дозою, буде зарезервована друга доза із цієї ж партії.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram