Connect with us

В Україні

Міжнародна комісія юристів стала на захист суддів КСУ

Опубліковано

Міжнародна комісія юристів (МКЮ) закликає відмовитися від законопроекту, що передбачає звільнення суддів Конституційного Суду України, і який вбачається засобом помсти за рішення, попередньо ухвалене Судом, аби уникнути його виконання. Також слід утримуватися від будь-яких інших дій, включно з переслідуванням суддів, які підривають незалежність Конституційного Суду.

«Цей законопроект є прямим посяганням на здатність судової влади виконувати свої функції у незалежний спосіб. Це несумісно з основними принципами верховенства права та поділу влади, а також з міжнародними стандартами щодо незалежності судової влади», – зазначила Розін Піллей, директорка Програми МКЮ у Європі та Центральній Азії.

У заяві МКЮ стверджується, що законопроект про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства, поданий Президентом Зеленським до Верховної Ради України, має на меті визнати рішення Конституційного Суду про антикорупційне законодавство «нікчемним» і таким, що не має юридичних наслідків.

Це суперечить українській Конституції, згідно з якою «рішення та висновки, ухвалені Конституційним Судом України, є обов’язковими, остаточними і не можуть бути оскаржені» (ст. 151-2).

Законопроектом передбачено припинення мандату суддів Конституційного Суду, що суперечить Конституції України, а також основним принципам незалежності судової влади, що регулюють призначення, звільнення та безпеку повноважень суддів.

Також передбачено, що повноваження складу Конституційного Суду України, що діяв на момент прийняття рішення щодо антикорупційного законодавства, припиняються з дати набрання чинності законом.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, одна з причин прийняття закону була б виправданою – це те, що рішення Суду щодо закону про боротьбу з корупцією не було «належним чином обґрунтоване». У записці зазначається, що рішення Суду було прийнято в приватних інтересах суддів Конституційного Суду України, що його належне обґрунтування не було надано і що воно суперечить принципу верховенства права та заперечує європейський та євроатлантичний вибір українського народу. МКЮ вважає ці твердження нерелевантними, оскільки вони є прямим втручанням у правосудну функцію Конституційного Суду України, що суперечить національному законодавству та міжнародному праву про незалежність судової влади.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.