Connect with us

В Україні

Мобільні групи реагування на факти вчинення домашнього насильства запрацювали ще в чотирьох містах Дніпропетровщини

Опубліковано

На минулому тижні мобільні групи вперше заступили на чергування в Кам’янському, Нікополі, Новомосковську та Павлограді. Відтепер мешканці цих міст зможуть отримати своєчасну та оперативну допомогу у випадку домашнього насильства.

Мобільна група реагування на факти вчинення домашнього насильства складається з поліцейських, які пройшли спеціальну професійну підготовку. Це працівники превенції, дільничні офіцери поліції, інспектори ювенальної превенції та патрульні поліцейські. Основні завдання таких груп – своєчасне реагування на факти домашнього насильства, профілактична робота, надання допомоги постраждалим особам та винесення термінових заборонних приписів.

Мобільні групи працюватимуть цілодобово, і вони відразу виїжджають на виклик про домашнє насильство. На місці події поліцейські з’ясують обставини події та опитають свідків, учасників події, складають адміністративний протокол або виносять заборонний припис. Цим приписом правоохоронці можуть зобов’язати домашнього «тирана» залишити місце проживання жертви й заборонити йому контактувати з постраждалою особою. За невиконання такого припису порушнику доведеться сплатити штраф, виконати громадські роботи або відбути адміністративний арешт. Якщо ж у діях кривдника є ознаки кримінального правопорушення, то до групи долучаться слідчі та оперативники. Крім того, поліцейські групи будуть і надалі здійснювати супровід справи.

Нагадаємо, в Україні за телефонним номером 1547 цілодобово та безкоштовно діє «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.