Connect with us

В Україні

МОН хоче досліджувати якість освіти за допомогою цифрових технологій

Дата публікації:

Міністерство освіти і науки опублікувало для громадського обговорення проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції реалізації державної політики щодо створення мережі екзаменаційних центрів на період до 2030 року та плану заходів з її запровадження».

Метою проекту є розбудова механізмів оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти та проведення досліджень якості освіти з використанням цифрових технологій шляхом створення відповідної інституційної, організаційної та технічної інфраструктури.

Як зазначає прес-служба МОН, існуюча в Україні система зовнішніх освітніх оцінювань базується на паперовому тестуванні – форматі, що потребує складних логістичних процесів, а успіх його реалізації залежить від багатьох чинників.

Водночас з огляду на поточні виклики в освітньому секторі та стрімкий розвиток цифрових технологій, як в національних так і в міжнародних системах освітніх оцінювань відбувається поступовий перехід від паперового формату оцінювання до комп’ютерного.

Відтак планування й реалізацію нових видів освітніх вимірювань в Україні важливо забезпечити в комп’ютерному форматі, що дозволить значно пришвидшити виконання окремих операційних складових тестування, оптимізувати їх, стимулюватиме ефективний розвиток національної системи освітніх оцінювань.

Інструментом реалізації цієї політики є створення мережі екзаменаційних центрів як відокремлених структурних підрозділів регіональних центрів оцінювання якості освіти для проведення окремих видів освітніх оцінювань з використанням комп’ютерної техніки.

Ознайомитись з проектом можна за посиланням.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 15 жовтня 2020 р. на електронну адресу husak@mon.gov.ua.

В Україні

Нові програми держпідтримки аграріїв з бюджетом у 500 млн

Опубліковано

on

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав напрями державної підтримки сільгоспвиробників у 2021 р.

«Для забезпечення стабільності та передбачуваності державної підтримки ми зберегли основні програми – це підтримка розвитку галузей тваринництва, садівництва, фермерства, здешевлення кредитів та купівлі сільгосптехніки. Водночас, ми врахували сучасні реалії і побажання виробників, запропонувавши нові програми, які створюватимуть позитивний ефект для економіки України. За нашими розрахунками нові програми, такі як підтримка зрошення, матимуть попит серед аграріїв у зв’язку з близьким відкриттям ринку землі», – зауважив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

П’ять основних напрямів підтримки з загальним бюджетом в 4 млрд грн:

– часткова компенсація вартості с/г техніки вітчизняного виробництва;

– фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів;

– фінансова підтримка розвитку, садівництва, виноградарства та хмелярства;

– фінансова підтримка розвитку фермерських господарств;

– державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Крім основних програм підтримки, передбачається низка нових з бюджетом у 500 млн грн:

– державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;

– компенсація втрат посівів на Одещині;

– державна підтримка зрошення;

– підтримка органічного виробництва;

– державна підтримка розвитку картоплярства;

– нішеві культури.

Якщо попит на нові програми буде зростати, на наступний рік фінансування може суттєво збільшитись.

Читати далі

В Україні

Консультативні висновки ВРП публікуватимуть і на сайті Парламенту

Опубліковано

on

Як повідомляє Вища рада правосуддя, відтепер консультативні висновки ВРП будуть розміщувати серед інших документів, які супроводжують законопроекти на сайті Верховної Ради.

Відповідно до чинного законодавства України одним з основних повноважень ВРП є надання обов’язкових до розгляду консультативних висновків щодо законопроектів з питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів.

ВРП звертає увагу, що оприлюднення консультативних висновків забезпечить можливість врахування позицій суддівської спільноти під час ухвалення законів про судоустрій і статус суддів та сприятиме діалогу між трьома гілками влади.

Читати далі

В Україні

Україна не співпрацюватиме з країнами СНД у сфері стільникового зв’язку

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про вихід з Угоди щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв’язку».

Зазначається, що на сьогодні Україна не здійснює активної співпраці з питань стільникового зв’язку з країнами СНД.

Взаємодія з міжнародним співтовариством у питаннях стільникового зв’язку і телекомунікацій здійснюється в рамках інших міжнародних організацій, зокрема з Міжнародним союзом електрозв’язку.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram