Connect with us

В Україні

На кордоні запровадять електронну чергу

Опубліковано

Пілотний проект «Електронна черга перетину кордону», покликаний зменшити корупційні ризики та затори на пропускних пунктах, запрацює вже зовсім скоро на Волині.

Про це заявив заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм. «Зараз готуємося запустити пілотний проект «Електронна черга перетину кордону» («єЧерга») на першому пункті пропуску «Ягодин–Дорогуськ». Це важливо в першу чергу для комфорту водіїв, а також – для організації роботи пунктів пропуску, адже вони – наше обличчя, перше, що бачать перевізники, прибуваючи в Україну з інших країн. І часто – це два різні світи з порівнянням, на жаль, не на нашу користь, отож будемо це виправляти», – сказав посадовець.

Читайте також: Процес відбудови інфраструктури автоматизують

За його словами, необхідність у проекті «єЧерга» виникла через збільшення навантаження на автомобільні пункти пропуску. Так, після повномасштабного вторгнення росії в Україну морські і повітряні шляхи були заблоковані, а кількість товарів, які перевізники переправляють автівками через кордон, з того часу невпинно збільшується. За вересень фізичний обсяг цього експорту склав 1 мільйон 400 тисяч тонн. Це більше на 400 тисяч тонн, ніж у березні цього ж року. «Пункти перетину кордону працюють, перевищуючи свою проектну здатність. Міністерство інфраструктури України наразі спільно з Митною та Прикордонною службою паралельно реалізують проект «Відкритий кордон», щоб збільшити пропускну спроможність ПП – розбудовують прикордонну інфраструктуру, збільшують існуючі і відкривають нові пункти пропуску. Разом із тим, проект «єЧерга» дозволить скоротити час перебування водія у фізичній черзі на кордоні. Натомість, вони зможуть очікувати в комфортних, пристосованих для відпочинку місцях, а не жити на узбіччі», – розповів Найєм.

Читайте також: 60 днів – строк безперервного перебування водіїв за кордоном

За його словами, деякі перевізники поки мають перестороги і побоювання щодо введення системи електронних черг. «Ми перебуваємо на зв’язку з перевізниками постійно. До конструктивних пропозицій дослухаємось. Пояснюємо, що електронна черга буде безкоштовною, що саме ця система дасть можливість якомога ефективніше планувати поїздки й перестати жити по 7–10 днів водіям на узбіччі, а чекати рейсу в комфортних умовах. Саме «єЧерга» допоможе остаточно прибрати вплив людського фактору на те, хто першим з перевізників перетне кордон. Це буде ще один інструмент, який допоможе усунути корупційні ризики на кордоні», – сказав заступник міністра.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.