Найкращі GR-кейси та благодійна лотерея: як пройшла IV Всеукраїнська GR-премія 2021 - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Найкращі GR-кейси та благодійна лотерея: як пройшла IV Всеукраїнська GR-премія 2021

Дата публікації:

9-го грудня в Києві у ресторані SLUHI відбулась IV Всеукраїнська GR-премія – щорічний захід національного рівня, який об’єднує професіоналів що працюють в сфері Government Relations та лобізму. На Премії відбулося нагородження учасників та переможців в номінаціях найкращих GR-кейсів 2021-го року.

GR та лобізм – є відносно новим напрямком діяльності в України, що в останні роки стає все більш актуальною та ефективною практикою співпраці бізнесу, влади і суспільства. В сучасних демократичних  країнах світу цей інструмент використовується вже не перше десятиліття. Тому  щорічна Всеукраїнська GR-премія має велике значення для розвитку даної галузі.

Організатором заходу виступила Українська Асоціація професіоналів у сфері Government Relations і лобістів –  провідна організація Східної Європи, завданням якої є розвиток сфери Government Relations як на державному, так і на міжнародному рівні. З 2014 вона об’єднує фахівців у галузі GR, Public Affairs та Public Advocacy. Адвокація та GR є надзвичайно непростим та багатоаспектним явищем, яке має соціально-психологічну, аналітичну, комунікаційну, правову та медійну складові, тому тільки спільно та системно члени Української асоціації професіоналів у сфері GR і лобістів зможуть досягти бажаного успіху. Асоціація регулярно організовує заходи глобального масштабу з метою посилення та розвитку всеукраїнського GR-комьюніті.

Головою Української Асоціації професіоналів у сфері GR і лобізму є Катерина Одарченко. У вступній промові Катерина відзначила важливість GR-премії, яка зокрема відіграє важливу роль у підвищені обізнаності та розумінні Government Relations – прозорого діалогу між урядом, владними структурами та бізнесом, де немає місця «замиванню слідів» та корупції.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Катерина окремо подякувала усім номінантам за участь у IV Всеукраїнській GR-премії, а особливо за вклад у розвиток цієї сфери.

Нагородження відбувалось в камерній затишній атмосфері у ресторані «SLYHI». Переможців визначали у наступних номінаціях:

  • Найкращий юридичний кейс
  • Найкращий регіональний GR-проект
  • GR-прорив 2021
  • Найкращий адвокаційний кейс
  • Найкращий GR-інструмент у сфері лобізму
  • Найкраща профільна асоціація
  • Найкращий проект у сфері GR
  • GR-ambassador 2021
  • Government to government relations
  • Найкращий консультант у сфері GR

В номінації «Найкращий юридичний кейс» була нагороджена Інна Хомич, директор із правових питань групи компаній “Нова Пошта”, за кейс: Нова Пошта vs Держпродспоживслужба.

Користуючись недосконалістю Закону «Про захист прав споживачів», представники Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області застосували до компанії неспівмірні порушенню штрафи у сумі більш ніж 300 млн. грн.

Завдяки використанню GR-інструментів у соціальних мережах, кейс привернув шалену увагу та підтримку з боку впливових осіб та організацій. Як результат, штрафи незаконно накладені Держпродспоживслужбою на «Нову Пошту» були скасовані.

В номінації «Найкращий регіональний GR-проект» отримав перемогу Анатолій Русецький, заслужений юрист України та депутат Харківської обласної ради.

За підтримки Анатолія Русецького в Харківської області розпочав роботу потужний проект у галузі птахівництва ПТАХОКОМПЛЕКС «НОВА».

На початковій стадії організації процесу виробництва Анатолій Русецький Анатолійович виступив ефективним комунікатором та лобістом між бізнесом та владою. В результаті було досягнуто розуміння в питаннях організації підприємств на базі непрацюючих підприємств в населених пунктах Харківської області. Спільними зусиллями було розроблено стратегію розвитку підприємств та розвитку територій.

В номінації «GR-прорив 2021» отримав перемогу Головний равін Кривого Рогу, а також член Федерації єврейських общин України Лірон Едері з кейсом  «Дотримання релігійних свобод громадян України».

Завдяки направленню офіційних пропозицій та проведення зустрічей «Асоціації розвитку єврейських громад України» з народними депутатами України та профільними комітетами, народними депутатами були подані пропозиції щодо врегулювання питання релігійного забою тварин з метою дотримання релігійних свобод громадян України.

Запропоновані компромісні пропозиції до законопроекту №2351 дозволили досягнути мету законопроекту та дотримати інтереси не тільки громадських, релігійних організацій, та навіть сільгоспвиробників, представників фермерських господарств, та відповідних експортерів.

Ще одним переможцем в номінації «GR-прорив 2021» став Володимир Герасимчук – GR director інвесткомпанії Q Partners, український політик та Народний депутат України 6-го скликання.

Одним із найскладніших та найцікавіших у своєму девелоперському портфелі інвесткомпанії Q Partners є проект з реновації території заводу Арсенал. Ревіталізація Арсеналу – це найбільший приклад перенесення в Україну світового досвіду щодо реновації промислових зон.

Перед командою стояло складне завдання – зберегти культурну спадщину, наголосити на унікальності первозданної архітектури, і при цьому створити ультрасучасний об’єкт, з яким вона успішно впоралася.

Реалізація такого масштабного проекту відбувається за підтримки і у взаємодії з владою, як міською так і центральною. В результаті спільної роботи вдалося відновити і відкрити для киян і гостей Києва пам´ятки які десятиліттями були занедбані і виключенні з міського простору.

В номінації «Найкращий адвокаційний кейс» була нагороджена Анна Міщенко – співдиректорка проекту «Наркотична та алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоров’я»;  експертка з питань соціального маркетингу, спонсорства та фандрайзингу, GR та лобізму.

Авторський проект Анни Міщенко «Соціальний діалог» – це діалог на теми, які не прийнято піднімати в суспільстві: залежності, засуджені герої, подвійна мораль і стигматизовані сфери життя.

На базі Українського Інституту Майбутнього було створено масштабний комплексний проект, який включає як медійне, фінансове, освітнє так і законодавче поле.

Перемогу в номінації «Найкращий GR-інструмент у сфері лобізму» отримав Олександр Ліщина, комерційний директор товариства “Promotion Industries”,  за вдале використання GR-інструмнтів в процесі залучення іноземних інвестицій в промислову галузь.

Завдяки плідній роботі було налагоджено зв’язки між іноземними, зокрема Китайськими, комерційними та державними промисловими компаніями, та реалізація проектів в металургійній, енергетичній, транспортній галузі. Також відбулося сприяння іноземним промисловим компаніям в питаннях адаптації та розширення зв’язків у промисловому секторі України  для реалізації проектів стратегічного значення.

І найголовніше досягнення – відкриття представництва першої державної китайської машинобудівної компанії в Україні.

В номінації «Найкраща профільна асоціація» була нагороджена Марія Колганова, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України. Незалежна асоціація банків України (НАБУ) є найбільшим банківським об’єднанням країни. До складу НАБУ входять не лише банки, а і небанківські фінансові установи на умовах асоційованого членства.

За останній рік завдяки зусиллям асоціації банки отримали прикладний програмний інтерфейс Єдиного реєстру довіреностей, виключено норму про 5-річний термін роботи засновника третейського суду, захищено інтереси банків при прийнятті законів про валютну реструктуризацію та зареєстровано проект Закону України № 5711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання кредитування» , розроблений профільним Комітетом НАБУ для вирішення питання застосування штрафів за прострочення кредитів та підвищення процентної ставки по кредитам в період карантину.

В номінації «Найкращий проект у сфері GR» був нагороджений Михайло Різак, заступник генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» по взаємодії з органами влади.

Здійснено прорив десятирічної історії боротьби  підприємства «НІБУЛОН» за використання всього корисного об’єму камери шлюзів Дніпровського каскаду щодо судно пропуску по шлюзах баржо-буксирних складів. А також запущено експеримент відразу на всіх шлюзах до кінця 2021 року. Такі зміни дозволяють зекономити як на  шлюзуванні, оскільки зменшується використання паливно-мастильних матеріалів, так і економії часу всього екіпажу.

Переможцем в номінації «GR- ambassador 2021» стала Юлія Чудновець – керівниця PR-департаменту «Епіцентр К», за успішний кейс «Епіцентр К. & МОЗ. Створення найбільшої мережі пунктів вакцинації в корпоративному секторі».

Мережа торговельних центрів Епіцентр однією з перших доєдналася до боротьби з пандемією коронавірусу в Україні. В 2020 році компанія створила оперативний штаб із протидії СОVID-19 та виділила на його потреби 200 млн грн.

У 2021 році, розуміючи важливість масового щеплення для стримання коронавірусу в країні, Епіцентр ініціював перемовини з Міністерством охорони здоров’я стосовно відкриття пунктів вакцинації в мережі торговельних центрів Епіцентр.

В ході консультацій з представниками МОЗу керівництву компанії вдалося аргументовано довести безпечність та ефективність організації вакцинації в торговельних центрах. Загалом, завдяки плідній співпраці компанії з органами влади по всій мережі торговельних центрів Епіцентр в різних регіонах України було відкрито понад 50 пунктів вакцинації.

В номінації «Government to government relations» була нагороджена Марія Пелех, начальник відділу по взаємодії з органами влади апарату управління Державного підприємства Адміністрації морських портів України.

Нагороджується за створення, становлення та успіхи у просуванні законопроектів, пріоритетних важливих питань та проектів нормативно-правових актів в інтересах Державного підприємства «Адміністрація морських портів України», а також за результативну співпрацю з профільним Міністерством інфраструктури України, Державною службою морського та річкового транспорту України.

В останній номінації «Найкращий консультант у сфері GR» перемогла Олександра Павленко – адвокат, засновник юридичної компанії Pavlenko Legal Group. Спеціалізується у питаннях  сфери Government Relations та неодноразово визнана кращим консультантом країни в сфері GR. Увійшла до п’ятірки відомих жінок-юристів України за версією видання Forbes Women.

Вже понад 20 років фахівці компанії Pavlenko Legal Group реалізують практичні бізнес-завдання гравців різних сфер економіки України шляхом розробки та просування законодавчих актів, реалізації проектів державно-приватного партнерства та унікальних бізнес-кейсів із державними елементами. Команда юристів-нормопроектувальників співпрацює з державними органами влади щодо створення робочих груп зі змін законодавства, залучає окремих фахівців та експертів з питань, що потребують глибокої експертизи. Результати їхньої роботи йдуть на благо не тільки окремого бізнесу, але і всієї галузі.

За окремі заслуги у сфері GR було нагороджено почесними відзнаками Анастасію Зернову, консультантку у сфері GR, котра допомагає представникам громадського сектору та бізнесу у прийняті законодавчих актів на державному рівні та проводить адвокаційні кампанії; Георгія Логвінського, адвоката та почесного члена Парламентської Асамблеї Ради Європи; Александра Хмару та Антона Білецького, які сівпрацюють з державними й громадськими установами по питаннях лобіювання легалізації крипто інструментів в Україні, та працюють над створенням навчальної платформи та над платформи крипто демократії в Україні; Александра Познія, директора дослідницької компанії «Актив-Груп», яка цьогоріч провела важливе медичне дослідження; Надію Копаницю, бізнес-тренера та коуча, психолога та фасилітатора, яка працює з стратегіями міст та організацій; Крисюк Анну, організатора еко-ініціативи “Озеленення планети”.

Інших номінантів  також не забули відзначити та нагородити грамотами-подяками за участь у IV Всеукраїнської GR-премії 2021.

Серед медіа-партнерів на заході були присутні представники телеканалу НАШ Антон Довлатов та його чарівна колега Ярослава Маслова. А також УКРПРЕС_ІНФО, Business Woman, COMMENTS.UA, медіаплатформа УКРПОЛ, Час Перших, Вести, СТОПКОР, ECONOMIST.UA, IDEALIST.media, Delo.ua, E-NEWS, LexInform, Власна справа, Lenta.UA та ін.

Партнерами заходу були: Міжнародні Авіалінії України, Американська торгівельна палата, Торгово-промислова Палата України, Нова Пошта, Київська школа державного управління імені Сергія Нижнього, стоматологія Total Dental, кінний клуб Аріон.

По завершенню заходу відбулась благодійна лотерея, на якій розігрували сертифікати від елітної стоматології Total Dental, сертифікати на прогулянку на конях від кінного клубу Аріон, парфум «Enessa Farran» та авторські книги організатора Премії Катерини Одарченко «Гра у вибори».

Зібрані гроші з лотерейних білетів пішли у благодійний фонд Квітна по боротьбі з раком молочної залози.

В Україні

Створено контакт-центр для медиків

Опубліковано

on

От

Міністерство охорони здоров’я створило контакт-центр, що надаватиме консультації керівникам медзакладів, медичним працівникам та представникам органів місцевого самоврядування щодо формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я, трансформації госпітальних округів та виплат базової заробітної плати. До центру за консультацією можуть звернутися лікарі, медсестри та представники медичної спільноти.

Читайте також: Виплату медикам підвищеної зарплати перевірятиме Держаудитслужба

«Алгоритм роботи контакт-центру буде влаштований таким чином, що кожне звернення від медпрацівників чи представників органів місцевого самоврядування буде зареєстровано та передано в роботу. Після уточнення необхідної інформації, заявнику надаватиметься зворотний зв’язок. Завдяки такому алгоритму медики зможуть максимально швидко отримати вичерпну відповідь», – додали у Міністерстві.

До контакт-центру можна зателефонувати за номером 0 800 60 20 21.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

У закладах освіти з’являться «вихователі з безпеки»

Опубліковано

on

От

Ще три громади Запорізької області долучилися до проекту «Вихователь безпеки» та підписали відповідні меморандуми. В межах акції, учасники домовились, що найближчим часом буде оголошено конкурс на зайняття вакантних посад спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі.

Читайте також: Міносвіти підготувало довідки по освітній субвенції на 2022 р.

Спеціалісти будуть закріплені за певними закладами, де вони опікуватимуться широким спектром безпекових питань. За задумом «Вихователь безпеки» – людина, яка має стати комунікатором у громаді між закладом освіти та правоохоронними органами для захисту учнів, батьків і вчителів. Планується, що спеціаліст безпеки сприятиме ранньому виявленню та усуненню негативних явищ в підопічному закладі, співпрацюватиме з поліцейськими, рятувальниками, органами місцевого та батьківського самоврядування.

Читайте також: Майже 3 млрд гривень додатково виділено на освіту та охорону здоров’я

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Додамо, що раніше цей пілотний проект стартував на Харківщині. Меморандум про співпрацю та партнерство підписали керівники Головного управління Національної поліції України в Харківській області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій та представники Донецької селищної територіальної громади.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Куди зникали мільйони роялті, як виправити систему і досягти справедливих виплат: в Києві відбулася пресконференція авторської організації

Опубліковано

on

От

24 січня 2022 року в Українському кризовому медіа-центрі міста Києва за ініціативи авторської організації ГО «УААСП» відбулася гучна пресконференція на тему «Перезапуск сфери зі збору та розподілу роялті за використання музики після прийняття закону України №5572».

Автори та представники українського бізнесу відповіли на гострі питання щодо міфів, що виникли навколо закону про роялті, який відміняє негативні наслідки попередніх конкурсів, перезапускає процедуру акредитації у сферах публічного виконання та публічного сповіщення музичних творів, надає дозвіл зареєстрованим ОКУ (організаціям колективного управління) збирати роялті за твори, що входять до їхнього каталогу, поки не буде проведено новий конкурс по акредитації. А також поділилися баченням майбутніх змін, які наведуть лад у сфері виплат винагород.

Міф про те, що користувачі не хочуть платити гроші, розвінчала виконавча директорка Національної асоціації медіа, що представляє понад 150 електронних національних і регіональних медіа, Катерина Мяснікова: «Нам потрібна зрозуміла ціна і спокій. Для нас дуже важливо, щоби система була прозорою і ми були впевнені, що сплачені нами гроші були справедливо розподілені та дійшли до авторів. І ми раді, що зараз є організації авторів, які прагнуть відкритого партнерства». Також Катерина поділилася амбіційним планом медіа індустрії на 2022 рік: виплатити авторам винагороду у розмірі 3,5 млн гривень, про що був підписаний меморандум прямо під час пресконференції. Це на 60% більше, порівняно з обсягом винагороди за суміжні права, які сплатили телерадіоорганізації відповідно до останнього опублікованого звіту акредитованої у цій сфері організації.

До підписання меморандуму приєдналася представниця фестивалю Atlas Weekend, GR-менеджерка Мар’яна Мокринська, і теж зазначила, що організатори фестивалів готові сплачувати чесні роялті, але тим ОКУ, діяльність яких буде дійсно прозора, з необхідними звітами, підтвердженнями надходження коштів правовласникам, та головне, які мають договори з міжнародними організаціями. Керуючий партнер Stereo Plaza Максим Шульженко та представник фестивалю «Західфест» Данило Почтарьов також висловилися у підтримку змін, передбачених законом №5572, та заявили про свою готовність до чесної співпраці та оголосили про підписані меморандуми.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Тарас Тополя, віце-президент Авторської ради ГО «УААСП» та лідер гурту «Антитіла», розповів про значні досягнення об’єднаної креативної індустрії з моменту проведення останньої пресконференції, зокрема про прийняття законопроекту №5572 у другому читанні наприкінці минулого року всупереч значному спротиву певних гравців ринку. Також розповів про тісну співпрацю з Мінцифри та з Мінекономіки щодо створення єдиного цифрового вікна для користувачів з можливим використанням додатку «Дія» та впровадження сучасних технологій з моніторингу звучання музики у закладах за принципом «Shazam». Дані дії направлені на цифровізацію процесу збору та розподілу роялті, що виключить людський фактор, і створить можливість прямого надходження винагород правовласникам на їхні рахунки від користувачів. Також ця система усуне існуючі фірми-прокладки і унеможливить тіньові схеми.

Ще один  міф про авторські права видавців та субвидавців на 80% музики, що використовується в Україні. «За світовою практикою видавці та субвидавці не володіють авторськими правами на музичні твори, а мають право на отримання частки роялті. Право надавати дозвіл на використання музичних творів шляхом публічного виконання та публічного сповіщення, а також збирати, розподіляти та виплачувати роялті передається між ОКУ відповідних країн за договорами про взаємне представництво інтересів» – наголосив Тарас Тополя. Ці договори є фундаментом захисту прав авторів у всьому світі.

Маніпуляції про не зібранні або не виплачені роялті у розмірі 100 млн гривень впродовж 9 місяців блокування ринку. Насправді винагорода збиралася і виплачувалася, хоча й з порушенням законодавства, про що свідчать звіти на сайтах відповідних ОКУ.

«Ми, як учасники креативної індустрії, сподіваємося, що законопроект №5572 буде підписано Президентом найближчим часом, і процедуру перезапуску сфери буде розпочато. Відзначаємо вирішальну роль Мінекономіки в організації та проведенні нових прозорих конкурсів з акредитації у сфері публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів відповідно до букви Закону про ефективне управління від 2018 року. Представники об’єднаної креативної індустрії України, а також міжнародна спільнота, буде надзвичайно пильно слідкувати за процесом акредитації», – зазначив Валерій Харчишин, генеральний директор ГО «УААСП» і лідер гурту «Друга Ріка».

У підсумку конференції організатори визначили, що необхідно зробити, щоб налагодити систему виплат роялті. Перед усім провести прозорий конкурс  з акредитації ОКУ новим складом членів комісії, яка складатиметься з компетентних осіб без конфліктів інтересів. Після вибору дійсно репрезативної ОКУ, що представляє найбільшу кількість авторів та творів України й світу, запустити цифрову систему збору та розподілу роялті між авторами.

Варто додати, що депутати Верховної Ради України втретє підтримали Закон №5572, тепер вже не проголосувавши за постанову Людмили Буймістер «Про скасування рішення ВРУ від 15.12.2021 відносного даного законопроекту». До запуску важливих і необхідних змін в сфері виплати роялті авторам залишився останній крок – підпис Президента України Володимира Зеленського.

Переглянути пресконференцію повністю можна за посиланням

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link