Connect with us

В Україні

Найсучасніша ДНК-лабораторія в системі Мін’юсту

Опубліковано

Київське відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз імені професора М. С. Бокаріуса» прийняло від американської компанії ANDE Corporation мобільну ДНК-лабораторію вартістю 785 тисяч доларів.

Читайте також: Оновлено «Кадровий резерв» управління в держсекторі

Нове обладнання дасть змогу, зокрема, проводити ідентифікацію тіл загиблих, учасників ДТП або встановлювати батьківство. «Наразі тисячі людей чекають на можливість знайти своїх зниклих родичів чи ідентифікувати їх рештки, або отримати другий шанс на те, що їх близькі люди все ще живі, – заявив заступник міністра юстиції України Андрій Гайченко. За таких обставин отримання кількох апаратів «ANDE 6С» для проведення ДНК-експертиз є надзвичайно актуальним. Це – єдиний і унікальний спосіб встановити, що з твоєю близькою людиною», – додав він, подякувавши Стівену Міру (Stephen Meer), Головному інформаційному директору компанії ANDE, всій команді науковців ANDE за безкоштовно передане обладнання та навчання українських експертів, яке проходить у Києві.

«Ми високо цінуємо допомогу, яку отримуємо від наших партнерів під час війни. Унікальність цієї ДНК-лабораторії в тому, що вона не стаціонарна і може проводити дослідження в польових умовах. Апарати працюють за 27 локусами ДНК, що робить вірогідність помилки майже нульовою. Результат ДНК-ідентифікації отримаємо менше ніж за дві години. Така апаратура підвищує можливості судової експертизи у київському регіоні на новий якісний рівень», – резюмував А. Гайченко.

Читайте також: Послуги для ветеранів у громадах можна знайти на е-Карті

Додамо, що із лютого 2022 року Міністерство юстиції України отримало від міжнародних партнерів обладнання для науково-дослідних установ судових експертиз на понад 82 000 000 грн.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.