Нацменшини чи національні спільноти? Що змінює новий законопроект? - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Нацменшини чи національні спільноти? Що змінює новий законопроект?

Дата публікації:

Україна — держава, в якій співіснують понад 130 національностей. Представники кожної з них повинні відчувати себе захищеними, щасливими та вільними в Україні. А забезпечити все це — прямий обов’язок держави.

Читайте також: «Презумпція винуватості», або Концепція розвитку юридичної освіти очима професійної правничої спільноти

«Чому питання із захисту прав нацменшин таке важливе для України? Давайте розберемося детальніше. Як голова комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим і міста Севастополь, національних меншин і міжнаціональних відносин, зазначу, що наразі триває активна робота над Законом «Про національні спільноти в Україні», говорить Дмитро Лубінець, народний депутат України, голова парламентського комітету з питань прав людини. Отже, мова саме про спільноти, не меншини. Як запевняють у Раді, цей закон буде якісним та прогресивним, адже до його розробки залучено не тільки народних депутатів, а й представників національних спільнот, представників громадських організацій. Головна його ідея полягає в тому, що ніхто не повинен бути в меншості, проживаючи на території України й маючи українське громадянство. «Ми всі рівні на нашій землі й у нашому домі — Україні. Тому важливим кроком стане зміна юридичного терміну національні меншини на національні спільноти, — сказав Д. Лубінець. Як було уточнено, зміна термінології, не означає, що Україна відмовляється від міжнародних зобов’язань.

Що дасть цей закон — у першу чергу права національним меншинам. Водночас він захищатиме суверенітет і територіальну цілісність України. Йдеться про захист традицій, свят, мови, фольклору. Разом із тим представники нацменшин повинні знати, поважати й цінувати українську мову і традиції. Тобто діти — представники нацменшин, окрім мови свого народу, обов’язково повинні вивчати й знати українську мову. Це дасть їм змогу навчатися у вищих навчальних закладах України, де викладання ведеться виключно державною мовою.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

«Як я вже зазначав, напрацювання цього законопроекту відкрите і, що більше, ми залучаємо представників нацспільнот до обговорення. Вважаю таку практику правильною і вірю, що нам вдасться розробити дійсно якісний закон», — резюмував сказане Дмитро Лубінець.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

1 000 грн за вакцинацію можна буде витратити і на купівлю книжок

Опубліковано

on

От

Програму підтримки бізнесу, який постраждав від карантинних обмежень, розширено – громадяни зможуть витратити кошти, отримані за вакцинацію, на придбання книжок.

Читайте також: Посилено карантинні обмеження для невакцинованих з 6 грудня

«Урядова команда працює для того, щоб людям було зручно скористатися 1000 грн за участь в кампанії вакцинації, а бізнес отримав необхідну підтримку. Ми провели зустрічі з представниками сфери культури, Інституту книги, Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів, інших інституцій, та за результатами вирішили, що витратити 1000 грн на придбання книг можна буде від початку програми «єПідтримка», – прокоментувала Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, вакциновані громадяни отримають по 1 000 гривень

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

Вагітних жінок звільнятимуть від роботи на час медобстежень

Опубліковано

on

От

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону щодо удосконалення правового регулювання та заборони дискримінації працюючих жінок під час вагітності, пологів та вигодовування дитини, яким передбачається:

– заборонити на рівні законодавства дискримінацію в трудових відносинах за ознакою вагітності;

– скасувати низку обмежень для праці жінок, що забезпечить їм повноцінну реалізацію права на працю;

Читайте також: Зміна трудової функції, характеру роботи та функціональних обов’язків працівника є переведенням, а не переміщенням

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

– надати гарантії жінкам на період проходження рекомендованих лікарем медичних обстежень, що проводяться у зв’язку з вагітністю (зокрема вагітну звільнятимуть від роботи на час рекомендованих лікарем медобстежень, що проводять у зв’язку із вагітністю. На цей період за нею зберігатиметься середній заробіток);

– удосконалити процедуру надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами з метою недопущення зменшення післяпологової частини цієї відпустки.

Нагадаємо, зазначення в актах підприємства додаткових підстав для відсторонення працівника від роботи не є підставою для їх застосування.

Читати далі

В Україні

Розширено перелік сільгосптехніки, вартість якої компенсує держава

Опубліковано

on

От

Міністерство економіки розширило Перелік вітчизняної сільгосптехніки, 25% вартості якої відшкодовує держава.

«До оновленого переліку включено 209 підприємств, номенклатура їх продукції збільшилася на 235 одиниць с/г техніки – до 17 041 найменувань. Зокрема доповнено Перелік посівними комплексами, агрегатами та аплікаторами для внесення рідких мінеральних добрив, зерноочищувальними сепараторами, технологічним обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, обладнанням для хімічного захисту рослин, зрошувальним, іригаційним та насосним обладнанням, зерносушарками та теплогенераторами, ваговим обладнанням для зважування сільгосппродукції, напівпричепами, ґрунтообробною технікою, обладнанням для утримання ВРХ та свиней тощо», – прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, новий перелік сільгосптехніки, вартість якої частково компенсує держава

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link