Connect with us

В Україні

Небанківські фінансові установи залучатимуть до розроблення актів НБУ

Опубліковано

Національний банк опублікував для обговорення концепції з побудови систем корпоративного управління, управління ризиками, внутрішнього контролю в небанківських фінансових установах та небанківських фінансових групах, завдяки яким на ринку мають сформуватися об’єктивні очікування щодо майбутнього регулювання та з’явитися більше часу для імплементації вимог регулятора у внутрішніх документах операторів.

Читайте також: Не всі банки можуть емітувати депозитні сертифікати

Так, перший етап реалізації концепцій – розроблення упродовж 2021 р.  відповідних актів Національного банку – планується як проміжний етап перед набранням чинності ключовими галузевими законопроектами «Про страхування», «Про кредитні спілки», «Про фінансові послуги та фінансові компанії». Відповідно до редакцій цих законопроектів, оприлюднених на сайті Верховної Ради України, вони вступлять у силу через два роки після ухвалення парламентом України.

Упродовж наступного етапу вимоги актів Національного банку буде приведено у відповідність до нового законодавства. Отже, небанківські фінансові установи залучатимуться до кожного з етапів розроблення актів регулятора і зможуть поступово адаптуватися до нових вимог.

Читайте також: Скасовується обов’язкова реєстрація договорів перестрахування з нерезидентами

Концепції з побудови систем корпоративного управління, управління ризиками, внутрішнього контролю містять положення, які наблизять регуляторну базу до європейського законодавства та кращих світових практик, зокрема щодо:

  • корпоративного управління – посилюватиметься роль наглядових рад та їх комітетів, закладатиметься основа для визначення колективної придатності, удосконалюватиметься регулювання конфліктів інтересів тощо;
  • управління ризиками – посилюватимуться вимоги до органів управління, запроваджуватиметься система трьох ліній захисту, передбачатиметься диференціація за видами ризиків та підходами до них тощо;
  • системи внутрішнього контролю – встановлюватимуться ключові засади її побудови, роль у такому процесі органів управління, засади використання моделі трьох ліній захисту та COSO-принципів тощо.

Читайте також: Національний банк згортає антикризові монетарні інструменти

Зауваження та пропозиції до концепцій приймаються до 10 жовтня 2021 р. на електронну адресу: [email protected].

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.