В Україні
Нотаріуси працюватимуть під час локдауну

Нотаріальна палата України роз’яснила, що додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені п. 3 Постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236, запроваджено відносно суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері громадського харчування, торговельного і побутового обслуговування населення, культури і проведення масових заходів, приймають відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, в інших закладах розважальної діяльності, спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, діяльності непродовольчих ринків, закладів освіти.
Робочий простір для нотаріусів та реєстраторів з усіма документами.
Оновлення щоденно.
Нотаріуси не є суб’єктами господарювання відповідно до Господарського кодексу України, а виконують виключно делеговані державою функції, визначені чинним законодавством, тобто не входять до переліку суб’єктів, на яких поширюються обмежувальні заходи, встановлені п. 3 Постанови № 1236.
Вчиняючи нотаріальні дії, нотаріус фактично функціонує як об’єкт критичної інфраструктури та забезпечує фізичних та юридичних осіб діями, необхідними для захисту їх конституційних прав.
Водночас, робота кожної нотаріальної контори (нотаріуса) повинна бути організована з дотриманням рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України та здійсненням усіх можливих профілактичних заходів, зокрема маскового режиму та дотримання дистанції.
В роботі НПУ також не передбачається запровадження обмежувальних заходів у цей період.
Див. також: Нормативні документи нотаріуса – 2021
В Україні
Як розробити програму фахової передвищої освіти?

Державна служба якості освіти України опублікувала Методичні рекомендації «Розроблення освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки здобувачів фахової передвищої освіти».
Так, заклад фахової передвищої освіти розробляє освітньо‐професійні програми в межах ліцензованої спеціальності на основі стандартів і затверджує їх відповідно до власного положення про організацію освітнього процесу.
Читайте також: Навчальний рік у школах розпочнеться 1 вересня, в університетах – 15 серпня
Освітньо‐професійна програма повинна містити:
1) вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за програмою;
2) зміст підготовки здобувачів фахової передвищої освіти, сформульований у термінах результатів навчання;
3) обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для здобуття ступеня фахової передвищої освіти;
4) перелік освітніх компонентів і логічну послідовність їх виконання;
5) вимоги професійних стандартів (за наявності);
6) форми атестації здобувачів фахової передвищої освіти;
7) вимоги до системи внутрішнього забезпечення якості фахової передвищої освіти;
8) перелік компетентностей випускника.
Цілі, сформульовані в освітньо‐професійній програмі, мають відповідати місії, стратегії закладу освіти, потребам заінтересованих сторін і тенденціям розвитку ринку праці.
В Україні
«Межигір’я» перетворять на державний парк-пам’ятку

Кабінет Міністрів своїм розпорядженням погодив клопотання Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення на території Урядової резиденції «Межигір’я».
Читайте також: Знищене довкілля
«Міндовкілля, за ініціативи Прем’єр-міністра, розпочинає офіційний процес перетворення Урядової резиденції «Межигір’я» у державний парк-пам’ятку. Сподіваюся, що вже найближчим часом улюблене місце українських та іноземних туристів на Київщині стане природоохоронною територією, приміром, як «Феофанія», «Маріїнський парк» чи «Голосіївський ліс», – зауважив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Щоб «Межигір’я» офіційно набуло статусу парку-пам’ятки державного значення, Міндовкілля має завершити всі юридичні процедури та підготувати відповідний проект Указу Президента.
В Україні
1 млрд євро на першочергові видатки під час воєнного стану від Німеччини

Міністр фінансів України Сергій Марченко та Федеральний Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер підписали Угоду між Урядами України та Німеччини про надання Україні 1 млрд євро грантового фінансування.
Читайте також: Україна отримала статус кандидата в члени ЄС
«Кошти будуть спрямовані до держбюджету України для фінансування першочергових соціальних та гуманітарних видатків під час воєнного стану», – зауважив С. Марченко.
-
Думка експерта6 днів тому
Соціальна допомога та виплати в умовах воєнного стану
-
В Україні4 дні тому
Обмеження кількості учнів в одному класі знято для дистанційної форми навчання
-
В Україні10 години тому
Навчальний рік у школах розпочнеться 1 вересня, в університетах – 15 серпня
-
Думка експерта5 днів тому
Мобілізація як підстава для зупинення судового провадження
-
Думка експерта7 днів тому
Війна і боротьба з корупцією. Робота антикорупційних органів під час воєнного стану
-
В Україні5 днів тому
Документи про освіту можна отримати в дипломатичних установах України