Connect with us

В Україні

Новації земельного законодавства

В Україні оновлено норми щодо прийняття місцевою радою рішень із земельних питань.

Як відомо, громади отримали право управляти землями в межах власної території. І водночас змінився порядок прийняття рішень про відчуження земельних ділянок з власності громад. Отже, із внесенням змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну приймається не менш як двома третинами голосів депутатів від загального її складу.

Читайте також: Власники земельних ділянок і користувачі є платниками земельного податку, а орендарі земель державної та комунальної власності – орендної плати

Варто зазначити, що це нововведення не стосується земельних ділянок, що вже перебувають у користуванні громадян. При прийнятті рішень органами місцевого самоврядування щодо безоплатної передачі у власність земельної ділянки (із земель комунальної власності) потрібно враховувати категорію земельної ділянки. Достатньо звичайної більшості голосів депутатів ради у разі прийняття рішень при передачі земель безоплатно з комунальної у приватну власність, якщо такі землі перебувають у користуванні громадян, а також, якщо на земельній ділянці розташований житловий будинок, інша будівля чи споруда, яка належить громадянину, що звернувся з клопотанням про передачу земельної ділянки. Крім того, якщо це стосується земельних ділянок, на які раніше були видані правоустановчі документи.

Читайте також: Зміна цільового призначення земельної ділянки – без розроблення документації із землеустрою

Щодо ділянок, які раніше не надавалися у власність чи користування заявнику, та інших земельних ділянок – органу місцевого самоврядування при прийнятті рішень необхідно забезпечити дві третини голосів депутатів від загального складу ради.

Читайте також: Визначено порядок встановлення сервітутів на землях державної та комунальної власності

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.